Jak skutecznie zareklamować swój biznes?

3

Znane powiedzenie brzmi „reklama dźwignią handlu”. Okazuje się, że nie tylko handlu, ale każdego biznesu. Jeśli chcemy być znani i często wybierani przez klientów, musimy w pierwszej kolejności poinformować wszystkich o swoim istnieniu. Świetnym sposobem na to jest reklama.

Prowadzisz lub zamierzasz prowadzić własny biznes, aby odnieść sukces i zdobyć klientów musisz w pierwszej kolejności wszystkich poinformować o tym, że istniejesz i wykonujesz dane usługi. Rozpoznawalność na rynku to już połowa sukcesu. Wiele firm oszczędza na reklamie, jest to duży błąd. Nawet potężne koncerny, znane marki wydają ogromne środki pieniężne na reklamę. Tym bardziej małe firmy powinny informować potencjalnych klientów o swojej obecności na rynku.

Internet to potęga

Gdzie się reklamować? Przede wszystkim w Internecie. Jest to miejsce gdzie z łatwością będzie mógł nas odnaleźć potencjalny klient, a my będziemy mogli tanio i skutecznie się zareklamować. Internet stwarza nam zupełnie nowe możliwości pokazania swojej firmy i zareklamowania usług, które świadczymy. Począwszy od swojej własnej strony internetowej, przez spisy przedsiębiorstw na danym terenie aż po przeróżne portale społecznościowe. Przewagą reklamy w Internecie nad tą konwencjonalną, tradycyjną jest jej szeroki zasięg oraz duże dotarcie do wielu osób. Poza tym w Internecie możemy bardzo tanio, a nawet za darmo reklamować swoją firmę. Na przykład założenie profilu naszej firmy na portalach społecznościowych jest zupełnie darmowe. Jeśli sami nie potrafimy poradzić sobie z reklamą w Internecie, są na rynku firmy, które za opłatą kompleksowo zajmą się promowaniem naszej firmy w sieci.

Metody tradycyjne

Istnieją bardziej tradycyjne metody reklamy własnego biznesu. Są one nieco droższe niż Internet i mają bardziej ograniczony zasiąg. Jednak są bardzo funkcjonalne, jeśli zależy nam na klientach z ograniczonego terytorium. Do tego rodzaju reklam należą ulotki, gazetki, bilbordy reklamowe, plakaty, druk kalendarzy z nazwą naszej firmy. Jeśli mamy samochód możemy na nim również umieścić reklamę naszej firmy.

Radio i telewizja

Jedna z bardziej znanych form reklamy jest reklama w radiu i telewizji. Oczywiście jeśli prowadzimy mała działalność gospodarczą, naszą reklamę możemy wykupić w telewizji regionalnej lub regionalnym radiu.

Nawiązuj kontakty

Bardzo ważne w biznesie są kontakty. Bardzo dobrą metodą zdobywania klientów jest polecenie. Jeśli z kimś współpracujemy zawsze prośmy o polecenie nas innym klientom. Firmy wykonujące usługi lub sprzedające towary mogą swoich większych i bardziej znanych kontrahentów poprosić o listy polecające, które staną się dowodem na nasze wysokie kompetencje. Jest to także bardzo skuteczna forma reklamy w środowisku, w którym działamy. Poprośmy swoich znajomych, aby w miarę możliwości polecali nas innym. W ten sposób zbudujemy stałą bazę klientów. Najważniejszą rzeczą są jednak usługi na wysokim poziomie. Jeśli nasi klienci będą zadowoleni z naszych usług zawsze do nas wrócą.

Share.

About Author

 • Małgorzata Wojciechowska

  Warto też pomyśleć o oklejeniu auta firmowego. Warto to zrobić z http://www.wyklejauto.pl bo oni okleili mi pięknie fury do rozwozu pizzy. Od razu po tym wielu nowych klientów się pojawiło u mnie w pizzerni

 • Maciej Bodys

  Codziennie oglądasz REKLAMY – w TV, w internecie, w gazetach, na mieście. Czy kiedykolwiek ktoś Ci za to zapłacił?

  Traffic Monsoon właśnie to robi!

  Teraz możesz reklamować swój biznes i jeszcze na tym zarabiać.

  Nie ma nic prostszego, jak wejść na stronę, wyklikać 10 reklam dziennie po 20 sekund – to zajmie Ci tylko kilka minut, a co godzine dostajesz naliczenia $, które możesz wypłacić w kilka sekund w każdej chwili. To ile będziesz zarabiać, zależy tylko od Ciebie – TU nie ma limitu.

  Wiem, że brzmi to abstrakcyjnie – sam tak kiedyś myślałem, dlatego nie musisz mi wierzyć, SPRAWDŹ SAM!

  Napisz do mnie a wszystko Ci wyjaśnię. Kiedy się już zdecydujesz, otrzymasz pełne wsparcie ode mnie i mojego zespołu, a także kilka pomocnych benefitów – takich jak zniżka na narzędzia do promowania i zdobywania swoich poleconych.

  FanPage:

  https://facebook.com/TrafficDolsoon

  Więcej informacji na mojej stronie:

  http://tmtools.pl/TrafficDolsoon

 • Vastar

  Ja też przede wszystkim polecam serwisy ogłoszeniowe jak np. http://www.fachowcy360.pl mnóstwo wejść i poprawienie pozycji strony firmy w google