Podpisanie umowy

0

Dzień 12.12.2000 był dniem szczególnym dla wszystkich : samych Gimnazjalistów, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz burmistrzów gmin…(nie zabrakło oczywiście słynnego burmistrza Gminy Lubomierz – p. Olgierda Poniżnika, który jak zwykle swym poważnym przemówieniem rozśmieszył wszystkich zgromadzonych…) Uroczystość zaczęła się o godzinie 9.00. Umowę podpisały Gimnazja z : Ruszowa, Lubomierza, Pieńska i Zaręby (to wielki zaszczyt dla Ruszowa, że można było podpisać współpracę z bardziej doświadczonymi i większymi gimnazjami). Dziewczyny zaprezentowały występ: taniec z pomponami. Po uroczystym apelu uczniowie Gimnazjów rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych i intelektualnych. Tu walka toczyła się do ostatniej 9 rundy (do 8 wszyscy mieli tyle samo punktów…) Wygrał Lubomierz… Niestety nasza drużyna zajęła „zaszczytne” ostatnie miejsce… W końcu w sporcie ktoś musi wygrać a ktoś musi przegrać… Na pocieszenie nasza drużyna wygrała nieoficjalny turniej piłkarski pokonując Lubomierz po ostrej walce i przy odrobinie pecha 7:3. W finale musieli się zmierzyć z dużo lepszą drużyną z Zaręby. Tamtych, po sztandarowej grze całego zespołu, pokonaliśmy 4:0. Atmosfera była wspaniała. Dawno nie słyszałem tak donośnego dopingu… Doping przynosił efekty w postaci kolejnych bramek dla Ruszowa… Podsumowując uroczystość udana, dobrze zorganizowana i przede wszystkim ciekawa… Czekamy na kolejne porozumienia także z innymi pobliskimi szkołami

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.