Gminne Derby

0

W 3. kolejce rundy wiosennej klasy „A” Victoria podejmowała u siebie lokalnego „potentata” – GKS Węgliniec. Martwił trochę brak najskuteczniejszego napastnika – Olka Kowala, jednak okazało się, że obawy były nieuzasadnione. Na początku mecz był nawet wyrównany. Klubowi ze „stolicy” gminy udało się trafić w poprzeczkę, jednak bezlitosna akcja Ruszowa zakończyła się bramką w 17. minucie Daniela Makowskiego. Po wznowieniu gry ten sam piłkarz podwyższył na 2:0 w 66. minucie. Pod koniec meczu piękny strzał z dużej odległości Grzegorza Mścichowskiego zaskoczył gminnego goaliego i było 3:0. Pierwszego gola w Ruszowie strzelił kilka minut po golu „Gumisia” Marek Bajek. Tak więc wygrana Ruszowa z Węglińcem 4:0, pozwoliła przesunąć się naszym piłkarzom w tabeli na 5. miejsce. Za tydzień Victorię czeka cięzka przeprawa w Łące. Życzymy powodzenia!