Zdradliwe drogi

0

Wczoraj tj. 29 stycznia między godziną 20.00 a 21.00 na trasie Zgorzelec – Ruszów doszło do trzech niebezpiecznych kolizji drogowych.

Dwa z trzech pojazdów udało się uwolnić z zalegających na poboczu zasp śnieżnych, po czym mogły jechać dalej już o własnych siłach, ostatni musiał skorzystać z pomocy drogowej, uszkodzeniu uległo zawieszenie. Przyczyną tych zdarzeń była sprawiająca wrażenie suchej, bardzo oblodzona i śliska nawierzchnia, oraz nadmierna szybkość. Na drodze relacji Jagodzin – Pieńsk są głębokie lodowe koleiny, po których poruszanie się wymaga dobrych umiejętności i rozwagi.

Nadmierna szybkość i nie „zjeżdżanie” podczas mijania powodują, iż musimy wykonać gwałtowny ruch kierownicą najczęściej w połączeniu z hamulcem, to doprowadza to wypadnięcia pojazdu z koleiny na lód oraz gwałtowną zmianę kierunku jazdy. Te sytuacje najczęściej kończą się obrotami na drodze i parkowaniem w zaspie albo na przydrożnym drzewie.

Drogra Ruszów - Parowa.

Drogi są pozornie czyste, ale w niektórych miejscach jest lód i koleiny, kierowcy sugerując się czystym asfaltem wpadając na zamarznięty odcinek drogi stanowią ogromne zagrożenie dla innych.

Na każdej z wyjazdowych dróg czyli w kierunku Parowej, Gozdnicy, Iłowej sytuacja wygląda bardzo podobnie, jest ślisko i niebezpieczne. Apelujemy do kierowców o ostrożną i spokojną jazdę. Pamiętajcie nie jesteście sami na drodze, ktoś może być mniej doświadczony, i nie „zjeżdżając” stanowicie dla niego duże niebezpieczeństwo.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.