Uśmiechnięte wakacje

0

Wakacje za jeden uśmiech – Taki tytuł nosi projekt przygotowany przez Anię Jagiełło, wychowawczynię w świetlicy środowiskowej w Ruszowie a skierowany do Fundacji Banku Zachodniego WBK w Poznaniu. Fundacja przyznaje dotacje charytatywne wyłącznie na projekty służące pomocy dzieciom z rodzin ubogich lub bezrobotnych, w ramach programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów”. Gdy Ania dowiedziała się o szansie zdobycia pieniędzy na letni wypoczynek swoich 18 podopiecznych oraz o możliwości zaopatrzenia ich w podstawową odzież oraz przybory toaletowe, bez wahania zajęła się przygotowaniem wniosku. I udało się!

Wyjazd zaplanowano do położonego nad wodą, pośród lasu, ośrodka wypoczynkowego w Trzebieniu k. Bolesławca.

23 czerwca br., w Świetlicy Środowiskowej w Ruszowie, w obecności burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Andrzeja Kutrowskiego oraz radnych Jadwigi Kuternozińskiej i Leszka Hawrota odbyła się bardzo miła uroczystość.

Pani Krystyna Daniłów- dyrektor oddziału BZ WBK w Zgorzelcu wręczyła na ręce Ani Jagiełło – czek na kwotę 5000 zł, z przeznaczeniem na realizację przygotowanego przez Anię projektu. Nie ma się co dziwić, że spotkanie w świetlicy upływało w miłej i serdecznej atmosferze. Cieszyły się przede wszystkim dzieci – Ich wakacyjne marzenie zostanie zrealizowane. Wyjazd do Trzebienia odbędzie się 1 sierpnia. Wypoczynek dzieciaków potrwa 10 dni. Mamy nadzieję, że Ani i jej dzieciom nie braknie w Trzebieniu słońca i niezapomnianych wrażeń, które pozwolą nabrać wypoczywającym energii przed nowym rokiem szkolnym.

Image

Image

Image

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.