Nieunikniona kolizja

0

16 sierpnia br. w godzinach wieczornych doszło do kolizji na remontownym moście przy ul. Żagańskiej w Ruszowie (Droga 296 Lubań – Iłowa). To już druga kolizja w ciagu ostatnich dni na tym moście. Tym razem kierowcy nie zastosowali się do obowiązującego ograniczenia prędkości. Pośrednio mogły też zawinić niezbyt widoczne znaki informujące o pracach na drodze w kierunku Iłowej. Przeważającym o kolizjach jednak jest fakt, że kierowcy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość na remontowanym odcinku drogi (30 km/h w okolicach mostu, a na terenie miejscowości Ruszów 40 km/h). Wszyskich skutków poprzedniej kolizji nie znamy, wiemy jednak, że wówczas samochód osobowy staranował elementy modernizowanego mostu. Wielu mieszkańców ma już dość samochodów jeżdzących opisywanym odcinkiem drogi z ogromną prędkościa. Poirytowani i bezradni czekają na reakcję policji. Niestety, nam nie udało się dziś porozmawiać z rzecznikiem Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu panią Iwoną Leszczyńską-Bartkowiak ani z Marianem Rudko, ruszowskim dzielnicowym. Na prośbę Czytelników chcemy zadać im pytanie dotyczące działań podjętych w celu przestrzegania prędkości na opisywanym powyżej odcinku drogi wojewódzkiej.

W dalszej części są zdjęcia kolizji z 16 sierpnia br.

Dodano 18 sierpnia: Otrzymaliśmy dziś odpowiedź od rzecznika Komendy Powiatowej Policji Iwony Leszczyńskiej-Bartkowiak którą publikujemy w dalszej części artykułu.

Foto: Gienek

{jgxgal folder:=[images/stories/archivewypadek-16-08-2006] cols:=[4]}

Zgorzelec, dnia 18.07.2006 roku

E-IV-PW-0168-10/06

Pan
Eryk Lewandowski
Serwis internetowy ruszow.pl

Odpowiadając na Pana pytanie informuje, że miejsce które wskazuje Pan w swoim artykule z danych posiadanych przez Policję, nie jest miejscem kumulacji zdarzeń drogowych. Nie odbiega ono w tym zakresie od innych miejsc na terenie powiatu.

O problemie, który porusza Pan w materiale został powiadomiony Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Zgorzelcu i zostaną w to miejsce skierowani funkcjonariusze z radarowym miernikiem prędkości i będą egzekwować przestrzeganie przez kierujących obowiązujących prędkości. Chciałabym dodać, że na drodze nr 296 pełnione są służby przez policjantów ruchu drogowego. Takowe patrole dokonujące pomiaru prędkości były i są realizowane na terenie Starego Węglińca i Czerwonej Wody, gdyż właśnie te miejscowości były wskazywane przez samych mieszkańców jako miejsca zagrożone wykroczeniami popełnianymi przez kierujących. Ponadto z naszych statystyk wynika, że dochodzi tam najczęściej do zdarzeń drogowych.

Serdecznie dziękujemy za poinformowanie nas o istniejącym problemie, prosimy również w przypadku ponownego jego wystąpienia lub też innych nieprawidłowości o przekazywanie nam takich sygnałów.

Z poważaniem
nadkom. Iwona Leszczyńska-Bartkowiak
Oficer prasowy KPP w Zgorzelcu

Od Redakcji: W imieniu mieszkańców i osób zaintersowanych serdecznie dziękujemy za szybką odpowiedź.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.