Festiwal strzelecki w Milikowie

0
Mecz

Mecz toczył się w szybkim tempie…

Chcąc zmazać ostatnią porażkę w Zebrzydowej z tamtejszą Spartą, juniorzy Victorii Ruszów  wyjechali wczoraj bardzo zmobilizowani na mecz z Kosmosem Milików. Na uwagę zasługuje fakt, że zaczęło się od trudności w zebraniu jedenastki na ten wyjazd. Podejście niektórych zawodników pozostawia wiele do życzenia i nie wiem czy zdają sobie sprawę z tego, że osłabiają drużynę.

Mecz toczył się w szybkim tempie. Od początku zaznaczyła się wyraźna przewaga Victorii czego dowodem są trzy bramki w pierwszym kwadransie gry. W pierwszej połowie gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, wszystko dzięki skutecznej grze w odbiorze wszystkich formacji Ruszowa. W drugiej części gry Victoria rozluźniła nieco szyki obronne skupiając swą uwagę na powiększaniu zdobyczy bramkowej co w końcówce meczu zemściło się dwoma trafieniami gospodarzy. Warto zauważyć, że dobre sędziowanie tej lidze jest rzadkością. Pan Trzonek mimo paru drobnych błędów prezentował naprawdę przyzwoity poziom sędziowania i inni powinni się od niego uczyć.

Chłopaki pokazali, że po ciężkiej porażce potrafią szybko się podnieść i grać znów przyjemny dla oka i co najważniejsze skuteczny futbol. Tak trzymać!

Victoria Ruszów – Kosmos Milików 7:2

MINUTOWY ZAPIS MECZU

1’ rozpoczynają gospodarze

2* Victoria zaczyna od mocnego uderzenia. Gola na 1-0 strzela Marek Adamiak po świetnym, prostopadłym podaniu Andrzeja Majchrzaka

3’ wolny dla gospodarzy z 20 metrów. Udana interwencja w obronie Mariusza Brzezickiego.

4* gospodarze nie podnieśli się jeszcze po stracie pierwszej bramki, a tu na 2-0 podwyższa Sylwek Bodzianny po znakomitym dośrodkowaniu Marka Adamiaka

6’ nieudany strzał gospodarzy z 40 metrów

7’ rzut wolny dla gospodarzy z narożnika pola karnego. Lekki strzał pewnie wyłapuje Krzysztof Nowak

9’ rzut wolny dla Victorii z 30 metrów. Do piłki podchodzi Brzezicki jednak uderza niecelnie

10’ w środku pola piłkę przechwytuje Majchrzak i szybko oddaje ją na wolne pole do Heinza, ten decyduje się na strzał jednak piłka nie trafia w światło bramki

11’ kolejny rzut wolny dla gospodarzy tuż zza pola karnego. Piłka po strzale o centymetry mija słupek bramki

12’ ponownie groźnie pod naszą bramką, piłka tym razem trafia w słupek

13’szybka kontra Victorii i gospodarze ratują sytuacje wybiciem piłki w aut

14’ tym razem kontra gospodarzy, którą wślizgiem przerywa Brzezicki

15* długie wybicie Heinza, piłkę przejmuje Bodzianny i widząc wysuniętego bramkarza pięknym lobem strzela dla Victorii trzecią bramkę! Mamy 3-0 po kwadransie gry!

16’ wolny z 18 metrów dla gospodarzy jednak strzał trafia w dobrze ustawiony mur

17’ groźne zamieszanie pod naszą bramką, ale pewnym chwytem sytuacje wyjaśnia Nowak

21’ na bramkę Milokowa strzela Majchrzak jednak uderzenie jest zbyt lekkie

22’ kolejny rzut wolny dla gospodarzy. Nasi obrońcy wyjaśniają sytuację

25’ w polu karnym gospodarzy Bodzianny zagrywa piętką piłkę w kierunku Adamiaka jednak ten nie wyczuł jego intencji

27’ jeden z nielicznych strzałów gospodarzy. W bezpiecznej odległości mija bramkę

28* do prostopadłego podania ze środka pola dochodzi Adamiak, uderza wprost w bramarza lecz piłka wraca pod jego nogi i dobitką strzela czwartą bramkę dla Victorii. 4-0!

32’ ewidentny faul w polu karnym na Majchrzaku, jednak sędzia pozwala grać dalej

33’ starcie w środku pola, na murawie leży Majchrzak, ale uraz nie jest groźny i zawodnik może grać dalej

35’ groźnie zapowiadająca się kontrę gospodarzy przerywa Brzezicki wybiciem w aut

36’ nieporozumienie w naszym polu karnym między Emilem Pirogiem i Krzyśkiem Nowakiem. Piłka mija naszego bramkarza jednak gospodarze nie potrafią jej wbić do pustej bramki

37’ Świetna wrzutka Artura Łupiny w pole karne lecz nie dochodzą do niej nasi napastnicy

40’ strzał z 40 metrów Majchrzaka mija bramkę

45’ koniec pierwszej połowy (arbiter skończył ją w 41 minucie)

46’ drugą połowę zaczyna Victoria i od razu mamy rzut rożny, po którym zostaje oddany groźny choć niecelny strzał głową

48’ strzał z 20 metrów Piroga zablokowany przez gospdarzy

49’ rzut rożny dla gospodarzy jednak nasi obrońcy radzą sobie z przeciwnikami

51’ zawodnik gospodarzy wychodzi na „sam na sam” z naszym bramkarzem. Górą z tego pojedynku wychodzi Krzysiek Nowak i szybkim wyrzutem uruchamia kontrę naszego zespołu

52’ prostopadłe podanie do Adamiaka przecina bramkarz gospodarzy

55’ w środku pola Majchrzak mija kiwką trzech rywali jednak jego podanie do Adamiaka przejmuje obrońca

56’ groźny strzał zza pola karnego i piękną paradą popisuje się Nowak wybijając piłkę na rzut rożny

57’ dośrodkowanie z rzutu rożnego i … karny dla gospodarzy, którzy są tą decyzją arbitra nie mniej zdziwieni niż piłkarze Victorii. Zawodnik Milikowa nie wykorzystuje jednak szansy na zdobycie bramki i trafia w poprzeczkę, dobitka również jest niecelna

59* rzut rożny dla piłkarzy z Ruszowa. Piłka przechodzi wszystkich i gapiostwo obrońców i bramkarza wykorzystuje Bodzianny i wbija piłkę do pustej bramki! To jego trzecia bramka tego dnia! Victoria prowadzi już 5-0!

60’ faul na Nowaku w naszym polu karnym

61’ zagranie piętką do Majchrzaka, ten wychodzi na pozycję i oddaje niecelny strzał

62’ „sam na sam’ wychodzi Bodzianny lecz trafia wprost w bramkarza

65’ groźny strzał gospodarzy miją bramkę Victorii

67’ strzał z 30 metrów bramkarz gości wybija piłkę głową na rzut rożny

68’ kontra gospodarzy kończy się rzutem rożnym

71’ wrzutka w pole karne Victorii kończy się niecelnym strzałem głową

73’ rzut wolny. Wrzutka Kamila Kamoli, strzał z głowy Majchrzaka mija minimalnie bramkę

74’ znów groźnie pod bramką gospodarzy i piłka mija minimalnie bramkę

75’ kolejna wrzutka i ponownie strzela Majchrzak tym razem w poprzeczkę

76’ zamieszanie pod bramką Vitorii lecz gospodarze nie potrafią tego wykorzystać

77’ „sam na sam” wychodzi Bodzianny lecz obrońca wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny

78’ po wrzutce z rogu niecelnie głową uderza Piróg

78* błąd naszej defensywy i „sam na sam” wychodzi zawodnik gospodarzy nie dając szans Nowakowi. 5-1

80* indywidualna akcja i przepiękny strzał z 25 metrów Majchrzaka tuż przy słupku, bramkarz bez szans! 6-1 dla Victorii!

81’ daleki wykop Nowaka, do piłki dochodzi Bodzianny i uderza obok słupka

83’ wolny z 28 metrów, jednak ruszowiacy nie wykorzystują zamieszania w polu karnym rywali

85’ kolejny strzał Majchrzaka, tym razem z około 40 metrów, mija bramkę

87* nieudana pułapka ofsaidowa obrońców Victorii i gospodarze strzelają na 6-2

88* Strzał Marka Adamiaka trafią w poprzeczkę, obrońcy wybijają piłkę lecz ta wraca pod nogi Marka, ten nie marnuje prezentu i zdobywa swojego trzeciego gola tego dnia! Mamy 7-2!