Turniej młodzieżowców w Gromadce

0

10.02.2006 w Gromadce odbył się turniej halowej piłki nożnej o puchar wójta gminy, na który zaproszono również młodzieżowców Victorii Ruszów. W turnieju wzięło udział 8 zespołów (Nysa Zgorzelec, GKS Raciborowice, Victoria Ruszów, GKS Gromadka, Piast Zawidów, Sparta Zebrzydowa, Bobrzanie Bolesławiec, KS Krzyżowa), które podzielono na dwie grupy. Mecze trwały po 14 minut bez zmiany stron. Już pierwsze trzy mecze turnieju, w których padły trzy remisy po 1:1, pokazały, że poziom drużyn jest bardzo wyrównany. Niestety nie obyło się również bez dziwacznych decyzji arbitrów mimo tego, że na turniej zaproszono miedzy innymi sędziego przydziałowego na nasz region…
Młodzieżowcy z Ruszowa trafili do grupy I, w której wystąpiły również drużyny GKS-u Racioborowice, Nysy Zgorzelec i gospodarze turnieju GKS Gromadka. Pierwszy mecz nasza drużyna grała właśnie z gospodarzami. Od pierwszej minuty to Victoria dyktowała warunki gry, prezentując szybki i zdecydowany styl gry co przyniosło gola strzelonego przez Krzysztofa Bochenka i prowadzenie 1-0. Jednak w miarę upływu czasu i kilku dogodnych sytuacji nasi zawodnicy nie zdołali podwyższyć prowadzenia co zemściło się w końcówce gdy GKS wyrównał na 1-1. Taki rezultatem zakończył się również ten mecz. W drugim spotkaniu doszło do derbów naszego powiatu. Victoria zmierzyła się z Nysą, która była wymieniana jako faworyt całego turnieju. Wysokie aspiracje potwierdziła tylko w pierwszych minutach meczu, gdy zepchnęła Victorię do defensywy i kilka razy zagroziła naszej bramce. Później gra się wyrównała i gdy nasi piłkarze zaczęli "łapać wiatr w żagle" doszło do nietypowej sytuacji. Po tym jak piłkarz Nysy wybił piłkę w aut, sędzia podyktował rzut wolny dla Nysy i wyrzucił z boiska na jedno minutową karę protestującego Rafała Marcisiaka. Piłkarze ze Zgorzelca wykorzystali grę w przewadze i objęli prowadzenie, które utrzymali do końca meczu mimo wielu rozpaczliwych ataków Victorii.
Po dwóch meczach nasza drużyna miała więc na koncie zaledwie 1 punkt i niewielkie szanse na wyjście z grupy. Jedyną szansą było zwycięstwo Nysy z gospodarzami i późniejsze zwycięstwo naszych piłkarzy z GKS Raciborowice. W meczu Nysa – GKS Gromadka niestety znów główną rolę odegrał arbiter. Piłkarze GKS potrzebowali zwycięstwa w tym meczu aby wyjść z grupy. Od pierwszych minut widoczna była znaczna przewaga Nysy więc do akcji wkroczył arbiter wyrzucając z boiska za drobne przewinienie piłkarza Nysy. Grając w przewadze GKS objął prowadzenie. Gdy siły znów były wyrównane na boisku Nysa odzyskała inicjatywę i była bliska wyrównania jednak wówczas arbiter usunął z boiska kolejnego gracza ze Zgorzelca. GKS wykorzystał prezent i podwyższył prowadzenie na 2-0, taki rezultatem zakończył się ten mecz i było jasne, że ostatni mecz Victoria zagra o przysłowiową pietruszkę. W meczu z Raciborowicami nasi zawodnicy oddali zupełnie pole rywalom i przegrali ten mecz 1-3. Bramkę zdobył Paweł Bocheński.
Victoria zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie i walczyła z ostatnia drużyną grupy II o 7 miejsce. Nasi piłkarze udowodnili wyższość nad rywalem wygrywając 5-2. Brami w tym meczu zdobywali: Łojko 2, Bocheński 2 i Marcisiak.

A oto wyniki poszczególnych spotkań:

Grupa I:

Nysa Zgorzelec – GKS Raciborowice 1-1
Victoria Ruszów – GKS Gromadka 1-1

Nysa Zgorzelec – Victoria Ruszów 1-0
GKS Gromadka – GKS Racioborowice 2-2

Nysa Zgorzelec – GKS Gromadka 0-2
Victoria Ruszów – GKS Raciborowice 1-3

Tabela
1. GKS Raciborowice / 5 punktów / bilans bramek : 6-4
2. GKS Gromadka
/ 5 punktów  / bilans bramek : 5-3
3. Nysa Zgorzelec
/ 4 punkty  / bilans bramek : 2-3
4. Victoria Ruszów
/ 1 punkt  / bilans bramek  : 2-5


Grupa II

Piast Zawidów – Sparta Zebrzydowa 1-1
Bobrzanie Bolesławiec – KS Krzyżowa 0-3

Piast Zawidów – Bobrzanie Bolesławiec 0-1
Sparta Zebrzydowa – KS Krzyżowa 2-1

KS Krzyżowa – Piast Zawidów 1-5
Bobrzanie Bolesławiec – Sparta Zebrzydowa 0-0

1. Sparta Zebrzydowa / 5 punktów / bilans bramek : 3-2
2. Bobrzanie Bolesławiec
/ 4 punkty / bilans bramek : 1-3
3. Piast Zawidów
/ 4 punkty / bilans bramek : 6-3
4. KS Krzyżowa
/ 3 punkty / bilans bramek : 5-7

Mecz o 7 miejsce:
Victoria Ruszów – KS Krzyżowa 5-2

Mecz o 5 miejsce:
Piast Zawidów – Nysa Zgorzelec 1-0

Półfinały:
Bobrznie Bolesławiec – GKS Raciborowice 1-0
Sparta Zebrzydowa – GKS Gromadka 2-0

Mecz o 3 miejsce:
GKS Gromadka – GKS Raciborowice 2-1

Finał:
Sparta Zebrzydowa – Bobrzanie Bolesławiec 1-0

Skład Victori:
1. Krzysztof Nowak
2. Rafał Marcisiak
3. Krzysztof Bochenek
4. Maciej Wadowski
5. Marcin Łojko
6. Andrzej Majchrzak
7. Paweł Bocheński
8. Emil Piróg
9. Marek Adamiak
10. Adrian Lewkowski

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.