Puchar Lata dla Victorii

0

Z inicjatywy działaczy Klubu Sportowego Górnik w Weglińcu, pod kierownictwem Prezesa Tadeusza Michaluka zorganizowany został turniej piłkarski o „Puchar lata”. Impreza odbyła się w sobotę 04 sierpnia br. na stadionie miejskim w Węglińcu. Na turniej zaproszono 8 drużyn piłkarskich ale ostatecznie zgłosiło się siedem zespołów. Zespoły rozlosowano do dwóch grup rozgrywek.

Grupa I
Bobrzanie II BKS Bolesławiec
Victoria Ruszów
Piast Zawidów
Ruch Zielonka

Grupa II Granica Bogatynia
Piast Czerwona Woda
Górnik Węgliniec

W spotkaniach grupowych uzyskano następujące rezultaty:
Grupa I
Piast Zawidów – Bobrzanie Bolesławiec 2:2
Piast Zawidów – Ruch Zielonka 4:0
Piast Zawidów – Victoria Ruszów 0:0
Victoria Ruszów – Bobrzanie II BKSBolesławiec 0:0
Victoria Ruszów – Ruch Zielonka 6:0
Bobrzanie II BKS Bolesławiec – Ruch Zielonka 1: 0

Grupa II
Granica Bogatynia – Piast Czerwona Woda 6:0
Granica Bogatynia – Górnik Węgliniec 1:2
Piast czerwona Woda – Górnik Węgliniec 0:4

Z grupy I do finału awansowała Victoria Ruszów / 5 pkt 6:0 / a z drugiej Górnik Wegliniec / 6 pkt . 6:1 / . Spotkanie finałowe zakończyło się zwycięstwem Victorii Ruszów 2:1 , do przerwy 1:0. Obydwie bramki dla Victorii zdobył Dariusz Łojko – w całym turnieju zdobył 8 bramek. W meczy o 3 miejsce w turnieju Granica Bogatynia pokonała 3: 1 Piasta Zawidów. Piąte miejsce zajęli Bobrzanie II BKS Bolesławiec , szóste Piast Czerwona Woda a siódme Ruch Zielonka. Turniejowe spotkania sędziowała trójka sędziowska w składzie : Adamczyk Krzysztof , Dymecki Krzysztof i Licki Zenon . A ponieważ nie żyje się tylko piłka nożną, dla wszystkich uczestników turnieju ,gospodarze przygotowali ciepłe posiłki i napoje chłodzące. Trzeba podkreślić , że turniej był bardzo dobrze przygotowany organizacyjnie , sędziowanie było poprawne a wszyscy obecni oprócz sportowych emocji bardzo dobrze się bawili. Impreza warta kontynuowania w następnych latach.

{phocagallery view=category|categoryid=62|limitstart=1|detail=5 |displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.