Powrót Ośrodka Zdrowia

0
Tak się złożyło, że remont Ośrodka Zdrowia w Ruszowie trwał trzy miesiące i tyle samo trwało wyposażanie pomieszczeń w nowe meble i urządzenia. A ponieważ wszyscy dobrze się czuli

w pomieszczeniach Domu Kultury więc nikt się nie spieszył z przeprowadzką.W tym tygodniu zapadła decyzja o przeprowadzce a wczoraj wyposażenie ośrodka zostało przewiezione pod stary adres przy ulicy Żagańskiej 2.
Jak już pisałem w lutym pomieszczenia lśnią czystością, podłogi pokrywają nowe wykładziny i płytki. Gładkie ściany pokrywają farby w pastelowych kolorach. Wymieniono na nową instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz oświetlenie. Nowa jest też stolarka drzwiowa. Ośrodek przystosowany jest do przyjmowania pacjentów na wózkach inwalidzkich. Do ich transportu zamontowano wzdłuż schodów specjalną platformę. Można śmiało powiedzieć, że obecnie ośrodek jest przyjazny dla pacjenta.
Całość prac remontowych wykonała firma Zakład Usług Antykorozyjnych i Budowlanych „Kaja” Kazimierza Krajewskiego ze Zgorzelca.
Remont ośrodka, dofinansowanie do zakupu nowych mebli i wyposażenia jest zasługą radnych Rady Miejskiej w Węglińcu, burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec oraz kierownictwa Zakładu Usług Komunalnych w Węglińcu. Wszystkim należą się słowa podziękowania.
Również gorące podziękowania należą się dla: Pana Zbigniewa Łukasika za bezpłatny transport podczas przeprowadzek, Państwa Anny i Sławomira Zientarów za udostępnienie garażu na przechowywanie wyposażenia ośrodka, Pana Piotra Kuternozińskiego za zapewnienie łączności telefonicznej, Panom Krzysztofowi, Pawłowi, Jerzykowi, Waldemarowi, Markowi, Marcinowi, Kamilowi za załadunek i rozładunek mebli i sprzętu, Paniom Dorocie, Iwonie i Marzenie za wystrój wnętrz i prace porządkowe.

{phocagallery view=category|categoryid=108|limitstart=1|detail=5 |displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.