Receptury natury

0

Jeśli chcesz mieć dobre samopoczucie, koniecznie zadbaj o swoją dietę. Wzbogać ją o bardzo cenne naturalne dodatki. Oto przykłady:

Czosnek
Działa jak antybiotyk, ponieważ jest bakteriobójczy. Doskonale leczy przeziębienie i obniża ciśnienie krwi. Możesz zjeść codziennie np. kanapkę ze świeżo zrobionym masłem czosnkowym.

Kiełki
Są koncentratem witamin, minerałów i wartościowego białka oraz kwasów tłuszczowych omega-6. Zawierają błonnik i są niskokaloryczne! Możesz je hodować w domu. Najlepiej nadają się do tego kiełki lucerny, soczewicy rzeżuchy.

Miód
Ma niezliczone właściwości zdrowotne. Zwiększa wytrzymałość, niweluje objawy stresu i zmęczenia, ponieważ szybko dostarcza energii. Koi nerwy i cerę, bo łagodzi infekcje ! Więc aby zadbać o siebie – pij szklankę letniej wody z miodem i cytryną- najlepiej na czczo.

Orzechy laskowe
Według polskiej tradycji symbolizują szczęście i to nie jest przesąd, tylko prawda! Orzechy usprawniają pracę mózgu oraz poprawiają nastrój. Mają jednak pewną wadę- są dość ciężkostrawne, dlatego sięgaj po nie z umiarem. Wystarczy kilka orzeszków dziennie.

Otręby
To doskonały wariant dla osób, które chcą oczyścić organizm. Otręby stanowią bogate źródło błonnika, witamin i soli mineralnych. Śmiało sięgaj po otręby żytnie, pszenne, owsiane i dodawaj je do przekąsek np. sałatek, twarogu, past, kanapek, jogurtów itp.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.