Znów wiosna

0

Od pokoleń wielu narzeka na nudę, na brak czasu, na to, że niewiele się dzieje, generalnie narzekamy coraz więcej, aczkolwiek robimy coraz mniej.

Poza paroma straceńcami, krążącymi wokół lokalnych Domów Kultury (głównie personel), mamy jeszcze niewielką garstkę młodzieży – to tak żeby wyjść z domu – i na tym właściwie koniec. Jakoś nie wynika z regionalnych sondaży socjologicznych, aby zainteresowanie opinii publicznej było wprost proporcjonalne do oczekiwań. Mniej czytamy, mniej się ruszamy, mniej rozmawiamy, czyli mniej tworzymy. Jesteśmy cywilizacją wirtualną, w której żywy człowiek, ze swoimi ludzkimi odruchami, staje się istotą coraz bardziej skomplikowaną, no i niezbyt atrakcyjną w porównaniu z osobowościami z telewizji, które notabene do takiego występu przygotowują się montując szereg powtarzalnych ujęć, dla uzyskania w miarę ciekawego obrazu. My widzimy tylko efekt końcowy: barwny i miły dla oka materiał, który ma się nijak do naszych prowincjonalnych wysiłków przy realizacji czegoś atrakcyjnego. No ale właściwie czego – co jest w stanie zwrócić uwagę współczesnego człowieka; co albo kto?
A może nie jest tak, może tajemnica tkwi w tym, jak patrzymy, na ile dogłębnie analizujemy, myślimy….Czy jesteśmy jeszcze w stanie zauważyć, że na żywo i bez scenariusza jest jakoś inaczej? Czy widzimy, jak rosną nam dzieci, jak się starają, ile już potrafią… Może warto docenić prawdziwą osobowość: młodzież stąd, która dzielnie tworzy, z niczego właściwie, i ma się czym pochwalić, bo mądrze wykorzystuje swój czas – jedyny, jaki ma, bo przecież żaden dzień się nie powtórzy….
Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.