Powód do dumy

0

Awans drużyny piłkarskiej naszego klubu do klasy okręgowej rozgrywek, to wydarzenie historyczne w dziejach Ruszowa. Takie wydarzenia wyzwalają zawsze wiele inicjatyw i pomysłów wśród… działaczy i sympatyków klubu. Tak było i tym razem. Z chwilą przypieczętowania awansu Victorii Ruszów w głowie prezesa klubu Dariusza Stelwacha zrodził się zamiar gruntownej modernizacji stadionu. Ale pomysł to nie wszystko. Potrzebne są jeszcze pieniądze. O nie prezes zwrócił się do burmistrza Andrzeja Kutrowskiego, deklarując robociznę we własnym zakresie. Ponieważ działacze z Ruszowa słyną z tego, że potrafią dużo zrobić własnymi rękoma, burmistrz i Rada Miejska przyznali dotację na materiały potrzebne do remontu.
Przez kilka tygodni prace trwały po kilkanaście godzin dziennie i tylko prezes wie ile dniówek przepracowali ludzie z jego firmy. A ponieważ firma prezesa to budowlańcy więc efekty cieszą oko i są powodem do dumy.

Zbudowano nowe ogrodzenie od strony ulicy Leśnej. Odlano z betonu nową konstrukcję trybun i zamontowano 320 plastikowych krzesełek. Odgrodzono trwale trybuny od boiska. Nad połową trybun wykonano trwale zadaszenie. Zamontowano nowe siatki za bramkami / łapacze /. Odświeżono pomieszczenia szatni. Na bramkach zawisły nowe siatki a zawodnicy otrzymali nowe stroje. Wieczorowa porą boisko może być oświetlone przy pomocy 10 lamp. Wkrótce zostanie zamontowana wieża spikerska i być może zegar boiskowy. Trzeba dodać, że przy końcowych pracach, zwłaszcza przy montażu łapaczy i krzesełek oraz przy pracach kosmetycznych na stadionie można było spotkać wielu działaczy oraz kibiców. Wszyscy starali się jak najlepiej aby na inaugurację rozgrywek stadion prezentował się okazale.

Obecny na meczu inauguracyjnym Victorii z Piastem Zawidów, Andrzej Kowal -prezes OZPN w Jeleniej Górze stwierdził: 'Macie stadion na czwartą ligę, tylko walczyć”. Piłkarze tego nie słyszeli ale jakby w podzięce za stworzone im komfortowe warunki do gry, grają jak z nut i po trzech kolejkach z dorobkiem 7 punktów są na pierwszym miejscu w lidze. Tak trzymać do końca rozgrywek!

{phocagallery view=category|categoryid=117|limitstart=1|detail=5 |displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.