Uwaga na oszustów!

0

Ktoś z twojej rodziny mieszka samotnie? Na uboczu? Uważaj na romskich obywateli, którzy pod pretekstem sprzedaży dokonują zuchwałych kradzieży.

Jedna z częstych metod które stosują jest wybór domów oddalonych od innych zabudowań bądź zamieszkałych przez osoby starsze. Inną zaś wypytywanie różnych osoby o krewnych podając wymyślone nazwiska, które pomagają im ustalić miejsca zamieszkania osób samotnych bądź starszych poczym pod pozorem handlu próbują wejść do środka, aby dokonać oszustwa bądź kradzieży mienia. Zachowania takie możemy zaobserwować również na drodze np. samochód stojący z boku mający włączone światła awaryjne, podniesioną maskę i zapłakane małe dziecko itp…

Zatrzymywani kierowcy dowiadują się, że nagle zabrakło im paliwa i pieniędzy. W zamian za gotówkę oddadzą „złoto” lub inne „wartościowe” przedmioty. Jest to działanie celowe (pieniędzy nie brakuje, bak pełen paliwa, dziecko zmuszone do płaczu) , prowadzące do naciągnięcia osoby zatrzymującej się a często również do kradzieży.

Przestrzegamy przed zatrzymywaniem się. Prosimy również zwrócić szczególną uwagę na takie osoby poruszające się bez celu w rejonie naszego miejsca zamieszkania. Osoby takie stanowią niebezpieczeństwo zwłaszcza dla mieszkających samotnie lub osób starszych. W takich sytuacjach warto powiadomić policję.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.