Zaszczytne wyróżnienia

0

Stało się już tradycją, że w dniu Święta Niepodległości, podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Węglińcu, osobom szczególnie zasłużonym dla swojego środowiska wręczane są wyróżnienia.

Miło mi poinformować zainteresowanych, że wśród wyróżnionych w tym roku trzech osób, są Panie: Sabina Koza i Władysława Wróbel. Zgłoszenia do wyróżnienia dokonał Leszek Hawrot – Sołtys Ruszowa wraz z następującym uzasadnieniem:

Pani Sabina Koza – od wielu lat przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Ruszowie. Skupiła wokół siebie grupę kobiet, które wspólnie, aktywnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych w miejscowości Ruszów jak również w gminie czy na forum województwa. Kierowane przez Panią Sabinę Kozę koło bierze aktywny udział w organizacji imprezy plenerowej w Ruszowie pod nazwą „Jagodowe Lato”. Członkinie koła biorą również aktywny udział w różnego rodzaju konkursach kulinarnym np. na Świecie Grzybów, bądź prezentacjach kulinarnych /Targi Książki w Hotelu Wrocław /. Pani Sabina jest jedną z osób kultywujących zwyczaj plecenia wieńca dożynkowego na parafialny odpust. Wieńce wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ruszowa były wielokrotnie nagradzane na dożynkach diecezjalnych bądź wojewódzkich. Zawsze mogą liczyć na pomoc Pani Sabiny przy organizacji ważnych wydarzeń w sołectwie

Pani Władysława Wróbel -członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Ruszowie. Przez wiele lat szefowa zespołu śpiewaczego „ADELE” / obecnie zespół nie występuje/.Posiada umiejętność wyszukiwania starych przyśpiewek, kolęd i tekstów do jasełek. Wykorzystuje je w repertuarze zespołu „ADELE” jak również podczas wystawiania jasełek dla uczestników Spotkań Opłatkowych w sołectwie. Sama reżyseruje wystawiane jasełka a do odtwarzania głównych ról w misterium angażuje młodzież i dzieci.

Pani Władysława jest również doskonałą kucharką a jej dzieła kulinarne są nagradzane na konkursach kulinarnych i wysoko oceniane przez smakoszy na imprezach, na których służą jako poczęstunek. Aktywnie uczestniczy w pracach przy tworzeniu wieńców dożynkowych kreując ich wygląd. Mogę zawsze liczyć na jej osobę podczas organizacji różnego rodzaju uroczystości.
Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Węglińcu, która w tym roku odbyła się w Domu Kultury w Starym Węglińcu, burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Andrzej Kutrowski w towarzystwie przewodniczącej Rady Miejskiej w Węglińcu Barbary Drozd i jej zastępcy Czesława Kołodziejczaka uhonorowali wyróżnionych okolicznościowymi plakietami oraz symbolicznym kwiatkiem. Wraz z podziękowaniami za bezinteresowny dar serca i działania na rzecz dobra wspólnego, życzono wyróżnionym dużo zdrowia i wytrwałości w realizacji swoich zamierzeń.
Nie pozostaje nic innego jak przyłączyć się do podziękowań i do życzeń. Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego.

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=123|limitstart=0|limitcount=0}

 

 

 

 

 

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.