Spływ pontonowy na Kwisie

1

2-go Maja 2010 roku odbyła  się impreza otwierająca sezon wodny na rzece Kwisie. Wydarzenie to jest  jednocześnie inauguracją nowego szlaku wodnego na rzece Kwisie.

Choć trasa krótka to obfitowała w przygody.  Pełne wodowanie zaliczył starosta bolesławiecki Cezary Przybylski, który objął patronatem spływ pontonowy.  Przygody przydarzyły się również innym uczestnikom spływu, posłuchać o nich można było na biesiadzie zorganizowanej  przy rzece na mecie w Przejęsławiu. Uczestnicy też mieli okazję wziąć udział w grach survivalowych.

Kwisa nie jest zbyt trudna do płynięcia, szlak wodny jest bardzo malowniczy i różnorodny. Prawdziwy relaks odczuwa, się płynąc trasą od Kliczkowa przez Bory Dolnośląskie, dokładnie tę którą w ramach inauguracji pokonało ponad 60 osób.

Nurt w rzece jest bystry, woda czysta i obfitująca w ryby. Zamieszkują tu również Bobry, co widać po dużej ilości drzew spuszczonych do rzeki, można spotkać też wesoło baraszkujące wydry.

Rzeka w większej części jest nieregulowana, stąd często na trasie spływu, możemy natknąć się na zwalone pnie drzew, oraz wysokie skarpy brzegów, odsłaniające przekrój geologiczny ziemi. Brzegi porośnięte są drzewami, wśród nich wzrok przyciągają głównie, dęby o imponujących rozmiarach.
Dziewiczy wygląd Doliny Rzeki Kwisy zapewnia nam niepowtarzalne wrażenia i sprawia, że pragniemy tu powracać, co zgodnie potwierdzili okrzykiem wszyscy uczestnicy wracający autokarem ze spływu na majówkę w Zamku Kliczków.

Przedstawiciel ruszow.pl brał czynnie udział w spływie pontonowym, zaliczając wodowanie po pas 🙂

ponton1

ponton4

ponton3

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.