BMW utnonęło w Zalewie!

0

W miniony weekend nad Zalewem Klików miały miejsce ćwiczenia straży pożarnej. Mające na celu sprawdzenie strażaków w przypadku zdarzenia, które tam rozegrano z udziałem kilku jednostek.

Scenariusz zdarzenia polegał na tym że grupa biwakowiczów będąca pod wpływem alkoholu zaprósza ogień, a przy nieudanej próbie jego zgaszenia w panice ucieka pojazdem, którego kierowca traci panowanie i wpada do wody w wyniku czego osoby w pojeździe odnoszą obrażenia.

W akcji brały udział jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Żagań, KP PSP Nowa Sól, Ochotnicza Straż Pożarna Iłowa, OSP Borowe. Turystycznie wzięła udział w akcji jednostka straży pożarnej z Rietschen Niemcy, a także OSP Konin Żagański, jednostka ta zabezpieczała miasto Iłowa na wypadek zdarzań na terenie miasta. Dowódca akcji przydzielił jednostki do gaszenia powstałego pożaru i wydobycia pojazdu oraz zabezpieczenia wycieków z auta przez jednostki ratownictwa wodnego i płetwonurków. Udział brało kilka dużych pojazdów w tym mniejsze jednostki ratownicze i motorówka.

cwiczenia5

cwiczenia1

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.