Nie chcą połączenia szkół

0

Dyrektorzy szkół na dzisiejszych spotkaniach z rodzicami oświadczyli, że wraz ze swoimi kadrami pedagogicznymi są przeciwni połączeniu szkół.

Tuż po spotkaniu rodzice udali się na zebrania w klasach gdzie również wyrazi swój sprzeciw co do połączenia Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zespół Szkół w Ruszowie.  Pomysł połączenia szkół uchwalono w grudniu w uchwale nr 178/XII/11 z 30.12.2011 r. warto wspomnieć, że wśród radnych którzy głosowali za tą uchwałą byli radni z Ruszowa Anna Jagiełło i Grzegorz Tyrakowski  jednak finalnie wstrzymali się od głosu.

Pomysł powstał by racjonalizować  wydatki  oraz ograniczyć działania organizacyjne szkół.  W uchwale przeczytamy o niżu demograficznym o aspektach finansowych. Planowano też całkowicie zrezygnować z ruszowskiego gimnazjum i wozić uczniów do Węglińca, ale silna pozycja i doskonałe wyniki przesądziły o wyborze innego rozwiązania. Podobny zespół szkół powstanie w Węglińcu. Szkołę Podstawową w Starym Węglińcu ustanawia się jako filię Zespołu Szkół w Węglińcu.

Połączenie placówek to przede wszystkim oszczędność dla gminy ale z drugiej strony to łączenie funkcji placówek oświatowych  o zupełnie innych profilach.  Ale co najważniejsze to, że to operacja wiąże się jednocześnie redukcją etatów, głównie w obsłudze administracyjnej.

Ile by nie było protestów i słów sprzeciwu wiele pozostaje w gestii naszych radnych, to oni muszą się wykazać ponadczasowym zrozumieniem problemu i mimo ich wieku wykazać się dorosłym i odpowiedzialnym postępowaniem.

sp1

sp2

Szczegóły w uchwałach

Uchwała nr 178/XII/11 z 30.12.2011 r. (zamiar utworzenia Zespołu Szkół w Ruszowie)
Uchwała nr 179/XII/11 z 30.12.2011 r. (zamiar utworzenia Zespołu Szkół w Węglińcu)

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.