Otwarte Warsztaty w SOS-W

0

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu zaprasza wszystkich rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z terenu powiatu zgorzeleckiego na warsztaty pn. „Niepełnosprawni intelektualnie na drodze ku dorosłości”, które odbędą się 8 marca 2012 r. w siedzibie Ośrodka. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie uczestnictwa w sekretariacie SOS-W.

Warsztaty poprowadzi dr Izabela Fornalik Jest wykładowcą Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Realizuje zajęcia dydaktyczne na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz na Podyplomowym Studium Wychowania Seksualnego Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym i posiada kilkunastoletnie doświadczenie praktyczne w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnością sprzężoną. Jest ponadto edukatorem seksualnym. Od wielu lat prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, ich nauczycieli i rodziców na temat seksualności.

Jest autorką licznych publikacji na ten temat, między innymi poradników pt. „Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną? Poradnik dla specjalistów” oraz „Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną.”

Program szkolenia

Program szkolenia dla rodziców na temat seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną

  • Rozwój psychoseksualny osób z niepełnosprawnością intelektualną w dzieciństwie i jego konsekwencje dla dalszego życia. Jak wspierać seksualność własnego dziecka z niepełnosprawnością intelektualną? Rola rodzica we wspieraniu dojrzewającego syna i córki.
  • Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną w życiu dorosłym. O czym powinien wiedzieć rodzic?
  • Dylematy związane z tworzeniem trwałych związków wśród osób z intelektualną niepełnosprawnością, prokreacją i stosowaniem antykoncepcji – aspekty prawne. Rola rodzica.
  • Osoba z niepełnosprawnością jako ofiara lub sprawca wykorzystywania seksualnego. Rola profilaktyki na różnych etapach życia. Realizacja zajęć profilaktycznych w rodzinie.
  • Jak współpracować z kadrą placówki, w której przebywa dziecko z niepełnosprawnością intelektualną?
  • Warunki skutecznej edukacji seksualnej osób z niepełnosprawnością intelektualną w domu rodzinnym.

Kiedy, gdzie i jak się zgłosić?

  • 8.03.2012 godz.15.00 – 18.00 – szkolenie OTWARTE dla rodziców Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w sekretariacie Ośrodka

  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Armii Krajowej 10-10a, 59-900 Zgorzelec
  • lub pod nr tel. 75 77 524 71
Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.