Podejrzana akcja ze zbiórką odzieży

0

W czwartek w naszej miejscowości, zaczęły pojawiać się kartki informujące o zbiórce odzieży używanej organizowanej przez PCK. Na ulotkach znajduje się logo Polskiego Czerwonego Krzyża

oraz prośba do wystawiania ich w widocznym miejscu przy domach.

Zainteresowani postanowiliśmy trochę zgłębić temat i okazało się że podobne obawy mają mieszkańcy Biskupina, Sępolna i Bartoszowic jak pisza na swojej stronie:

„Chcieliśmy skontaktować się z organizatorem akcji, poprzez kontakt zamieszczony na ulotce informacyjnej, jednak okazało się, że podany numer jest numerem do kierowcy zbierającego paczki. W celu uzyskania szczegółów poproszeni zostaliśmy o kontakt z PCK. Siedziba Dolnośląskiej PCK znajduje się na ul. Bujwida 34 – tam właśnie zatelefonowaliśmy. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy okazało się że organizatorem akcji jest zewnętrzna firma, która na mocy umowy z Polskim Czerwonym Krzyżem, ma pozwolenie do wykorzystywania logo tej charytatywnej instytucji. Udało nam się dowiedzieć, że Help World e.V. jest to niemiecka fundacja non-profit z siedzibą w Georgen. Chcieliśmy skontaktować się z jej przedstawicielami, jednak ta sztuka nam się nie udała. Tak na prawdę, większość darów zatrzymuje dla swoich celów organizacja Help World, a resztą dzieli się z PCK.” 

Czy wy też macie obawy, czy aby napewno ta akcja jest uczciwa?

Tak wygląda ta ulotka:

ulotka1a

ulotka2

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.