Kolejny sukces Natalii

0

Od kilku lat Dolnośląski Kurator Oświaty we Wrocławiu organizuje i patronuje Dolnośląskiemu Przeglądowi Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W tym roku to już VI edycja festiwalu. Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze jest organizatorem eliminacji dla okręgu byłego województwa jeleniogórskiego. Do pierwszego etapu konkursu, który odbył się 10 marca zgłosiło się ok. 60 uczestników reprezentujących różne kategorie wiekowe (od szkół podstawowych do ponadgimnazjalnych). Po przesłuchaniach Jury wskazało dwudziestkę najlepiej śpiewających, kwalifikując ją do koncertu galowego. W gronie tym nie zabrakło miejsca dla uczennicy Szkoły Podstawowej w Ruszowie (solistki zespołu wokalnego Pryma) Natalii Sikorzyńskiej.

Sam koncert galowy odbył się 19 marca w pięknej sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Tutaj również obowiązywała forma konkursu. Z grona dwudziestu wykonawców jurorzy wyłonili pięciu, którzy 27 kwietnia 2012r pojadą do Wrocławia, aby wystąpić na gali finałowej. Wśród pięciu najlepszych znalazła się Natalia Sikorzyńska, która wykonaniem utworu (w aranżacji Krzysztofa Zielińskiego) pt. „Moja Ojczyzna” (sł. C.K.Norwid, muz. Cz. Niemen) zrobiła wielkie wrażenie na jurorach i publiczności.

Oprócz niewątpliwie wysokiego poziomu organizacyjnego i przede wszystkim artystycznego, dało się zauważyć, że tego typu przedsięwzięcia mogą być pozbawione sztucznego patosu, którego tak często jesteśmy świadkami. Czasami warto też zwrócić uwagę kto i w jaki sposób uczy nas patriotyzmu, a w razie wątpliwości odwołać się właśnie do Norwida: „Niechże nie uczą mię, gdzie ma ojczyzna, bo pola, sioła, okopy i krew, i ciało, i ta jego blizna to ślad – lub – stopy”. Warto pamiętać i rozumieć te słowa…

Źródło: pryma.art.pl

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.