Obejrzeli odrestaurowane ruiny

0

 W niedzielne popołudnie 15 lipca 2012r. został zorganizowany „Dzień Otwartych Drzwi” odrestaurowanych ruin kościoła, znajdującego się na Cmentarzu Komunalnym w Ruszowie. Tego dnia Władysław Widuch, Leszek Hawrot oraz Stanisław Papież prezentowali efekt prac, wykonanych w omawianym kościele oraz wskazywali na elementy, niezbędne do wykonania przed oddaniem jego do użytku. Przedstawiano również zakładane przeznaczenie odrestaurowanych ruin kościoła.

Zaproszonym gościem był Krzysztof Polewski, Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Węglińcu, który dzielił się z zwiedzającymi wrażeniami, spostrzeżeniami, historią i przebiegiem prac związanych z odrestaurowaniem ruin kościoła, gdyż z racji zajmowanego stanowiska nadzoruje realizowany projekt.

„Dzień Otwartych Drzwi” cieszył się zainteresowaniem mieszkańców oraz osób pochodzących z Ruszowa, którzy okazywali bardzo duże zaskoczenie wynikiem wykonanych prac. Wnętrze odrestaurowanego kościoła swym wykończeniem oraz przestrzenią wywarło na zwiedzających pozytywne wrażenie. Podczas zwiedzania można było usłyszeć wspomnienia dotyczące przeszłości kościoła, jego wykorzystywania, wyglądu i wyposażenia.

Kolejne opowieści przedstawiały próby, podejmowane przez ówczesne władze, zmierzające do zdetonowania oraz wyburzenia z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu wojskowego, podczas których kościół nie ugiął się ładunkom wybuchowym, grubym linom oraz potężnym maszynom. Nie brakowało również opowieści o zdarzeniach mających miejsce w wieży kościoła, będącej w przeszłości azylem dla szkolnych wagarowiczów.

Zachęcamy mieszkańców Ruszowa do zaangażowani oraz udzielenie wsparcia działań, zmierzających do wykończenia odrestaurowanych ruin kościoła.

kosciol1

kosciol2

kosciol3

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.