Międzynarodowy konkurs plastyczny

0

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, w imieniu swojego  niemieckiego partnera, zaprasza dzieci z Dolnego Śląska w wieku od 3 do 14 lat do udziału w międzynarodowym polsko-niemiecko-czeskim konkursie zatytułowanym „Tu jestem u siebie”. Prace  można nadsyłać do 31 sierpnia 2012 r.

 

Konkurs został ogłoszony przez Saksońskie Kuratorium ds. Obszarów Wiejskich w Miltitz www.slk-miltitz.de z okazji 15. Dożynek Saksońskich, które w tym roku odbędą się od 21 do 23 września w miejscowości Sebnitz (Niemcy). Po stronie polskiej organizację konkursów wspiera Stowarzyszenie „Pogranicze” z Lubania. Partnerem czeskim jest zaś organizacja Venkovsky Prostor z Liberca. Organizatorzy zapraszają dzieci z Dolnego Śląska, Saksonii i północnej części Czech do pokazania miejsc, sytuacji w których uczestnicy „są u siebie”, czują się dobrze lub jak w domu,  związanych z pięknymi bądź pełnymi emocji momentami, które przeżyli. Być u siebie, czuć się dobrze można bowiem zarówno na wsi jak i w mieście, nad jeziorem, stawem czy też rzeką, na łące bądź w lesie, w górach lub nad morzem, w domu bądź daleko od niego, w zwyczajnych lub niezwykłych miejscach, w regionie w którym mieszkamy lub poza nim, ale także w rodzinie, wśród krewnych i przyjaciół. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody, które zostaną wręczone laureatom 22 września w Sebnitz w Niemczech. Nagrodzone prace zostaną także zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Warunki udziału w konkursie plastycznym „Tu jestem u siebie”:

  • Konkurs jest ogłaszany w Saksonii, na Dolnym Śląsku i w Północnych Czechach.
  • W konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 3 do 14 lat z Dolnego Śląska, Saksonii i północnej części Czech.
  • Forma i technika wykonania prac jest dowolna.
  • Prosimy o podanie na odwrocie prac informacji nt. autora (imię, nazwisko, adres, wiek,  telefon kontaktowy do opiekuna) oraz tytułu pracy.
  • Przesłane prace przechodzą na własność organizatora.
  • Prace  mogą zostać przedstawione przez organizatora konkursu na wystawie pokonkursowej.

PLAKAT do pobrania tutaj 

Prace konkursowe można nadsyłać do 31 sierpnia 2012 r. * na adres:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”
ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
z dopiskiem na kopercie: „Międzynarodowy konkurs plastyczny”

* Decyduje data wpływu pracy do organizatora. Prace konkursowe otrzymane przez organizatora po 31.08.2012 nie będą podlegały ocenie .

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.