Nowy rozkład jazdy pociągów

0

W niedzielę, 9 grudnia, wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich, Przewozów Regionalnych oraz PKP Intercity.

Nowością dla mieszkańców powiatu zgorzeleckiego będzie przywrócenie, po rocznej przerwie, połączenia InterRegio Węgliniec – Karków (skomunikowany z pociągiem ze Zgorzelca). Również w obecnym rozkładzie jazdy pozostaną połączenia kolejowe Zgorzelca z Jelenią Górą, Wrocławiem i Dreznem.

 Dodatkowo Zgorzelec otrzyma bezpośrednie weekendowe połączenie z Zieloną Górą przez Węgliniec i Żary. Kolejną zmianą ułatwiająca podróżowanie mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego będzie uruchomienie pociągu TLK z Legnicy do Warszawy (skomunikowany z pociągami z Węglińca i Zgorzelca).

Koleje Dolnośląskie zwiększyły z dwóch do trzech bezpośrednich par pociągów osobowych ze Zgorzelca do Wrocławia. Dotychczasowe 3 pary pociągów REGIOekspres z Drezna do Wrocławia pozostają w rozkładzie, będą jednak jeździły w zmienionych godzinach.

Nowy rozkład jazdy oznacza także nowe skomunikowania w Węglińcu i tym samym możliwość skorzystania z przesiadek na pociągi jadące z Węglińca do Żar, Zielonej Góry, Wrocławia, a także do Berlina i Krakowa. Ważną informacją dla podróżujących jest wzajemne honorowanie biletów przez przewoźników Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie co oznacz, że na jednym bilecie można jeździć pociągami obu przewoźników.

Pobierz rozkład

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.