XXI Finał WOŚP – Podsumowanie

0

13 styczna br, w Zespole Szkół w Ruszowie odbył się 21 Finał WOŚP. Tematem tegorocznego Finału było „Gramy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów”. Szkoła, we współpracy ze Strażą Pożarną i Domem Kultury wsparła tą szczytną ideę.

Występy artystyczne dzieci i młodzieży były maleńką kropelką grania do końca świata i jeden dzień dłużej. Przedstawienie „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja”, gra na dzwonkach, kolędy na flażolecie, występ zespołu „Pryma”, piosenki w wykonaniu dzieci z Domu Kultury oraz zespoły muzyczne AXS z Parowej i DIAMANT z Dłużyny Dolnej, a także niesamowity pokaz Fireshow w wykonaniu młodzieży z Domu Kultury, uatrakcyjniły ten szczytny, zimowy dzień.

 

Akcję zbiórki środków pieniężnych na zakup aparatury medycznej i na wyposażenie szpitali geriatrycznych wsparła licytacja WOSP, a także zbiórka środków pieniężnych przez 20 wolontariuszy ze skarbonkami tj. uczniów i nauczycieli Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Ruszowie:. K. Wajman, J. Cegiełka, C. Łuc A. Magiera, J. Drozdek, A. Peroński, P. Pluskota, P. Wróblewska, D. Turczańska, B. Mazur, B. Kowalską, U. Zel, I.Droś,W. Pełka. Strażacy z OSP Ruszów: J. Fusy, M. Fink , J. Droś (szef sztabu) , OSP Jagodzin K. Magda, Z. Tyranowski i „pirat” J. Jurczak. Znaczną kwotę pieniędzy przekazali nauczyciele z Norwegii (500 Euro), którzy gościli u nas w ramach projektu „Comenius Regio” . Powodzeniem cieszyła się kawa, herbata oraz ciasto serwowane przez nauczycieli. Można było posilić się kiełbaskami z grila i gorącą grochówką.

Dodatkowymi atrakcjami tego dnia było ognisko, płonące pochodnie, pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Ruszowa i oczywiście symboliczne światełko do nieba – przepiękny pokaz fajerwerków.

Zbiórkę uliczną do skarbonek prowadzono w Czerwonej Wodzie przy wsparciu strażaków z OSP Cz. Woda (kwota 630,45 zł). Jagodzinie i Piasecznej – strażacy z OSP Jagodzin + uczennica gimnazjum (656,85 zł) oraz na terenie Ruszowa.Łącznie jako sztab (Nr 002349) zebraliśmy kwotę 6010,12 złotych plus 500 Euro – (czekamy na przelew z Norwegii i wymianę na złote po kursie dnia) ) co daje kwotę ogółem ok. 8010,12 złotych (licząc 1 Euro = 4,0 zł).

Organizację imprezy plenerowej oraz zakup fajerwerków na symboliczne „światełko do nieba” wsparli finansowo lub rzeczowo: Marcin Sobol, , Jerzy Peroński, Małgorzata Jaskóła, Agnieszka Piasecka, Wacław Zapart, Kamila Czajkowska, Agnieszka i Krzysztof Ogórek, Mieczysław Masina, Stanisław Chromy, Teresa i Andrzej Musiał, Irena i Eugeniusz Górniak, Leon Bieganowski, Ewa Michalik, Stolbud Ruszów, Nadleśnictwo Ruszów za co serdecznie pragniemy podziękować.

Sie Ma: Beata Kowalska & Szef Sztabu Janusz Droś Opiekunowie: Beata Kowalska Beata Mazur

wosp2013-1

wosp2013-2

wosp2013-3

wosp2013-6

wosp2013-7

wosp2013-8

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.