Wiosenne Porządki

0

Często obserwowanymi obrazami naszej rzeczywistości są miejsca zaniedbane, porośnięte starą trawą, chwastami z wyrastającymi krzakami i młodymi pędami samosiejek, a to wszystko przyozdobione wszechobecnymi śmieciami czy też porzuconymi butelkami.

Do czwartkowego popołudnia jedno z takich miejsc znajdowało się przy skrzyżowaniu ulicy Żagańskiej i Mickiewicza, gdzie z własnej inicjatywy kilku mieszkańców naszej miejscowości postanowiło we wskazanym miejscu zaprowadzić porządek. Na miarę posiadanych możliwości wyrastające pędy zostały wycięte, śmieci i stare gałęzie wyzbierane a trawa wykoszona.

Wykonywane prace trwały dwie godziny w dobrej atmosferze, gdzie nie zabrakło przerw na sąsiedzkie rozmowy. Efekty wykonanych prac przyczyniają się do poprawy wizerunku naszej miejscowości, a także umożliwiają wykorzystanie wskazanego placu do zaparkowania samochodu przez osoby przybyłe do parku, by tam odpocząć, spotkać się ze znajomymi a nawet poplotkować.

Czekamy na reakcję mieszkańców Ruszowa, posiadających inicjatywę, chcących wprowadzenia zmian, dających dobry przykład, aby ich zaangażowanie oraz efekty wykonanej pracy przysłużyły się do poprawy wizerunku naszej miejscowości.

To nie kosztuje zbyt wiele, odrobinę chęci, czasu, grabki czy też miotłę a sąsiedzi przyłączą się na pewno.

Dziękuję za udzieloną pomoc – Sołtys Sołectwa Ruszów Władysław Widuch, tel. 606 310 570

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.