Zebranie wiejskie 6 grudnia 2013 r.

0

Wspólnie z Radą Sołecką zapraszam mieszkańców Sołectwa Ruszów do udziału w Zebraniu Wiejskim, organizowanym w dniu 06.12.2013 r. (piątek) o godz. 17.00.

Tym razem zebranie odbędzie się w miejscowym Domu Kultury. Istotnym dla naszego sołectwa oraz prowadzonej działalności społecznej jest złożenie rezygnacji dotychczasowego członka Rady Sołeckiej, co powoduje konieczność dokonania podczas organizowanego Zebrania Wiejskiego wyboru nowego członka Rady Sołeckiej. Jednakże bardzo ważnym dla mieszkańców sołectwa jest możliwość pozyskania informacji lub uzyskania wyjaśnień w zakresie sposobu dokonywania segregacji gromadzonych odpadów komunalnych.

Podczas organizowanego zebrania, każdy z uczestników będzie mógł zadać pytanie: „Do którego pojemnika należy wrzucić…?”

Odpowiedzi udzielą specjaliści w tym zakresie. Ponadto mieszkańcy sołectwa, uczestniczący w zebraniu będą mogli zgłosić swoje uwagi dotyczące odbioru odpadów komunalnych, w zakresie: terminów, regularności, częstotliwości, sposobu postępowania pracowników dokonujących odbioru odpadów komunalnych itp. Przedstawionych pytań, uwag i trudności związanych z odbiorem odpadów komunalnych wysłucha Prezes Zarządu Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych (ZGiUK) w Lubaniu, który przyjął moje zaproszenie do udziału w organizowanym Zebraniu Wiejskim.

Jednocześnie Pan Prezes zaproponował – w miarę posiadanych możliwości – udział specjalistów od segregowania oraz transportu odpadów komunalnych podczas naszego zebrania. W związku z powyższym proszę o przygotowanie i zadawanie merytorycznych pytań, jak również zgłaszanie konkretnych uwag, związanych z wyżej przedstawioną tematyką. Odpowiedź udzielona na każde pytanie, zadane podczas dyskusji, umożliwia dostarczenie informacji dla wszystkich uczestników zebrania. Należy wykorzystać taką możliwość.

Sołtys Sołectwa Ruszów
Władysław Widuch, tel. 606 310 570

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.