Międzynarodowe Targi Turystyczne już za nami

0

W Hali Stulecia we Wrocławiu w dniach 7-9 lutego 2014 r. miała miejsce już VI edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych podczas której spotkało się blisko 200 wystawców i partnerów. Tłumy odwiedzających wzięły udział w licznych atrakcjach, które – jak co roku – towarzyszyły Targom.

W ramach współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną po raz pierwszy, wystawcą na Targach była również Gmina Węgliniec. Na naszym stoisku dyżurował p. Burmistrz, pracownicy urzędu i wolontariusz. Podczas weekendu odwiedziło nas ok. 700 osób, którym rozdaliśmy foldery promocyjne z mapkami naszego regionu. Wśród odwiedzających dużym zainteresowaniem cieszyły się działki letniskowe, łagodne ścieżki rowerowe dla rodzin z małymi dziećmi, ośrodki turystyczne oraz baza noclegowa na naszym terenie. Natomiast dla obcokrajowców ważny był dostęp do internetu na naszym terenie. Odwiedzający znają naszą gminę głównie z organizacji Święta Grzybów. Postrzegana jest również jako duży węzeł kolejowy.

Swoje stoiska na Targach miały również biura podróży, stowarzyszenia turystyczne, uzdrowiska, inne miasta i gminy, sąsiedzi zza granicy, organizacje pozarządowe, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, marokańska i indonezyjska egzotyka, regionalni producenci żywności i kosmetyków.

Celem targów było zaprezentowanie kultur i specjałów, ale przede wszystkim były one zachętą do wyruszenia w podróż. Na targach można było znaleźć informacje o licznych kurortach, hotelach czy miejscach, które warto zobaczyć. W trakcie Targów na podróżników czekało mnóstwo ofert podróży.

W trakcie Targów były liczne atrakcje dla dzieci (m.in. indiańska wioska, malowanie twarzy, gry i zabawy, spotkanie z nauką poprzez zabawę w młodych chemików, Strefa Małego Podróżnika) i dla dorosłych (występy grup tanecznych czy regionalnych śpiewaków, warsztaty łowickie i fotograficzne). Każdy mógł skosztować produktów oferowanych przez wystawców: chleba prosto z młyna, regionalnych win czy słodyczy. Odwiedzający mogli poznać i docenić smaki, które prezentowali lokalni wytwórcy.

Nagrody za najlepsze stoiska w tym roku otrzymali: Województwo Dolnośląskie, Lubelskie i Śląskie.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.