Włamywał się i kradł – został zatrzymany

0

Policjanci z Pieńska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniami. Łupem sprawcy padały m.in. elektronarzędzia, wyroby ceramiczne, wodomierze a także… płody rolne w postaci ziemniaków. Podejrzany będzie teraz odpowiadał przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci operacyjni z Pieńska zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu, co najmniej 5 takich przestępstw.

Jak ustalili policjanci sprawca pod koniec zeszłego roku na terenie gminy Węgliniec włamywał się zarówno do domów jednorodzinnych jak i przedsiębiorstw, a następnie kradł z nich różne wartościowe przedmioty. Wśród skradzionych rzeczy były: elektronarzędzia, kosiarki elektryczne, wyroby ceramiczne, wodomierze, elementy wykonane z materiałów kolorowych, a także… płody rolne w postaci 50 kilogramów ziemniaków. Pokrzywdzeni wycenili swoje straty na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Policjanci sprawdzają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych podobnych tego typu przestępstw.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.