Wiosenne porządki

0

Gdy nastąpi równonoc – powitamy wiosnę, której przypisuje się m. in. to, że charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza, z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadów atmosferycznych. Każdy jej dzień staje się dłuższy a noc krótsza. Niewątpliwie robi się coraz cieplej, co budzi przyrodę do życia, dostarczającą naszemu otoczeniu żywych kolorów i wielu melodii śpiewanych przez ptaki. Takie przemiany pozytywnie nastrajają człowieka, dostarczając zapasu nowej energii, stającej się bodźcem, impulsem do wykonania prac porządkowych.

Zabierając się za sprzątanie mieszkania, dokonujmy przeglądu chociażby szaf, gdzie zalegają zbędne bo przyciasne płaszcze, spodnie, kurtki, buty czy też swetry. Może są one na tyle dobre, że możemy je przekazać do wykorzystania potrzebującym sąsiadom, jednym słowem mieszkańcom Ruszowa. Jeżeli nie to możemy wrzucić je do kontenera przeznaczonego na zbiórkę odzieży dla ubogich.

Planujemy rozpoczęcie wiosennych porządków, podczas których nie pomijamy piwnic, strychów, pomieszczeń gospodarczych czy też podwórek. Mamy doskonałą okazje aby posegregować i przygotować zbędne rzeczy do ich pozbycia się, podczas kolejnej akcji udostępnienia kontenerów.

Rozpoczynające się zazwyczaj przed Wielkanocą wielkie porządki, niech będą wykonywane również z dbałością o wygląd naszej miejscowości. Dlatego też apeluję, aby mieszkańcy przeprowadzili akcję sprzątania Ruszowa, polegającą na zbieraniu śmieci, może zamiataniu chodnika albo grabieniu pobocza lub trawnika wzdłuż ulicy przy której mieszkają.

Miłym akcentem będzie wykonanie prac porządkowych w miejscach ogólnodostępnych przez działające w naszej miejscowości grupy społeczne czy też zawodowe. Dlatego też proszę o osobisty kontakt osób zmotoryzowanych, a w szczególności miejscowych miłośników motocykli, z którymi ustalimy czas, formę i zakres prac wiosennych wokół parkingu samochodowego przy ul. II AWP.

Uprzątnięcie naszych posesji i ulic przyczyni się nie tylko do poprawy wizerunku Ruszowa ale również będzie naszym udziałem w „Światowym Dniu Ziemi”, który obchodzony jest w Polsce dnia 22 kwietnia.

Share.

About Author

Sołtys Sołectwa Ruszów, tel. 606 310 570