Jakub Sochoń

22

Jest mieszkańcem Węglińca. Ukończył studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Dziennikarstwo w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Absolwent węglinieckiej szkoły podstawowej i gimnazjum. Po ukończeniu studiów pracował w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu.Od trzech lat jest Dyrektorem Biura Senatorskiego w Zgorzelcu.

Przez wiele lat z grupą przyjaciół współorganizował „Święto Grzybów”, pomagał przy „Jagodowym Lecie” w Ruszowie oraz „Nocy Świętojańskiej” w Starym Węglińcu. Czynnie wspiera lokalne stowarzyszenia. Służy pomocą w sprawach organizacyjnych i technicznych swojej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu.

Jest Sekretarzem Zarządu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Młodych Demokratów. Praca w SMD daje mu możliwość bezpośrednich spotkań z najważniejszymi osobami w państwie i regionie. Praca pozwala mu ścisły kontakt z lokalnymi samorządami oraz na poznanie największych problemów i bolączek z jakimi spotykają się mieszkańcy powiatu. Na co dzień uczestniczy w rozwiązywaniu tych problemów.

W głosowaniu na burmistrza zajmuje drugie miejsce z 29% wynikiem. Pozostaje sporo głosów do przekazania od kandydatów, którzy odpadli.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.