Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem

0

Zapraszamy 11 grudnia br. o godzinie 17 do Węglinieckiego Centrum Kultury na spotkanie autorskie z Arturem Andrusem.

Artur Andrus – polski dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer.

Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 1994 roku współpracuje z Polskim Radiem Program III. Współredaktor programów „Powtórka z rozrywki” oraz „Akademia rozrywki”. Gospodarz kabaretowych spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, łódzkiej „Przechowalni” i krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”, konferansjer, promotor wielu młodych kabaretów i zjawisk okołokabaretowych. Na jego cześć nazwano postać posterunkowego w sztuce „Trąbka dla gubernatora” kabaretu Potem. (…)

Od 2005 roku jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego Szkło kontaktowe, nadawanego na antenie TVN24. (…) Autor książki-zbioru piosenek i wierszy pt. „Popisuchy”, wydanej przez łódzkie wydawnictwo „Piątek Trzynastego” w grudniu 2004 roku.

Wcielał się w postać Dziadka w serialu kabaretowym TVP 2 Rodzina Trendych oraz w postać Jonathana Owensa w serialu kabaretowym Spadkobiercy transmitowanym również w telewizji.

W 2013 roku podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu poprowadził wraz z Katarzyną Kwiatkowską koncert Super Premiery. – Wikipedia.org

Share.

About Author