Koniec połączenia Wrocław-Drezno?

3

Od 1 marca br. Przewozy Regionalne zawieszają obsługę połączenia kolejowego Wrocław-Drezno.

Przewoźnik za przyczynę wymienia ograniczenie finansowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Decyzja ta została podjęta przez organizatora połączeń przygranicznych, który dotychczas finansował pociągi do Drezna. Bardzo trudna sytuacja finansowa, spowodowana m.in. znacznie mniejszymi wpływami z podatku CIT, wymusiła na samorządzie województwa dolnośląskiego przeprowadzenie optymalizacji rozkładu jazdy w taki sposób, aby zaspokajał on przede wszystkim codzienne potrzeby przewozowe jak największej liczby pasażerów kolei regionalnych. Mając na uwadze dobro klientów Przewozów Regionalnych, samorząd wojewódzki próbował znaleźć alternatywne źródło finansowania tych połączeń, jednak ze względów formalno-prawnych i finansowych nie było to możliwe.

przewozyregionalne.pl

Temat likwidacji pociągu do Drezna podjął również senator Jan Michalski, wystosowując pismo z zapytaniem do Minister Infrastruktury i Rozwoju Marii Wasiak.

PISMO DO MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU

Po usunięciu w grudniu połączenia Wrocław-Hamburg województwo dolnośląskie traci kolejne bezpośrednie połączenie kolejowe z Niemcami. Natomiast mieszkańcy Zgorzelca i Pieńska tracą 3 bezpośrednie pociągi pozostając tylko z jednym połączeniem bez przesiadki.

Share.

About Author