Młodzież Zapobiega Pożarom

0

W dniu 06 lutego 2015 r. w Zespole Szkół w Ruszowie przeprowadzono eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom” w dwóch grupach wiekowych tj. Gimnazjum i Szkoła Podstawowa przygotowane przez strażaków – ochotników z OSP Ruszów.

Uczniowie rozwiązywali testy pisemne (40 pytań – 20 min) które obejmowały tematykę ochrony przeciwpożarowej. Dwa zestawy pytań przygotowała komisja pod przewodnictwem mł. asp. Rafała Mesjasza.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Łącznie w dwóch grupach wiekowych wzięło udział 30 uczniów z ZS w Ruszowie oraz gościnnie czteroosobowa reprezentacja ZS w Węglińcu (Gimnazjum).

Wyniki eliminacji szkolnych:

Szkoła Podstawowa Ruszów

  1. Maksymilian Drgas – 30 pkt.
  2. Zuzanna Matuła – 23 pkt.
  3. Piotr Ogórek – 21 pkt.

Gimnazjum Ruszów

  1. Sara Świerkowska – 22 pkt.
  2. Szymon Irzykowski – 21 pkt.
  3. Szymon Zając – 21 pkt.

Gimnazjum Węgliniec

  1. Adrian Wałęga – 23 pkt.
  2. Szymon Dziekoński – 20 pkt.
  3. Łukasz Góral – 14 pkt.

W przypadku równej ilości punktów o kolejności miejsc decydował czas oddania rozwiązanego testu do komisji. Uczniowie którzy zajęli dwa pierwsze miejsca będą reprezentowali swoje szkoły w eliminacjach powiatowych OTWP w Zgorzelcu (marzec 2015). Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz symboliczne nagrody ufundowane przez OSP Ruszów i Nadleśnictwo Ruszów (książki).

Share.

About Author