Darmowe jabłka dla mieszkańców Gminy Węgliniec

1

W 13 marca w godzinach porannych do Węglińca dotarł transport 20 ton jabłek odmiany: Champion, Lobo i Mekintosz, które to zostaną rozdane mieszkańcom Gminy Węgliniec. Koordynowaniem przekazywania jabłek zajmować się będzie Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wespół z Sołtysami Sołectw Gminy Węgliniec. Jabłka będą bezpłatnie wydawane przez kilka kolejnych dni, począwszy od dziś.

Jabłka dostarczono jako nadprodukcję. Kontrolę ich przeprowadził Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno- Spożywczych we Wrocławiu.

Jabłka te spełniają wymogi: Global G.A.P. Dystrybuowane są przez PCK- Wiceprezesa Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża Adama Fornala, który podpisał umowę z Agencją Rynku Rolnego, a następnie przekazał do MGOPS w Węglińcu dla podopiecznych.

Jabłka dostarczył producent- Gospodarstwo Sadownicze Edward Bugalski z Żelechowa. Kosztem gminy przy tej akcji jest koszt rozładunku. Transport do Węglińca został pokryły przez PCK. Natomiast Gmina Węgliniec zapewnia we własnym zakresie transport do poszczególnych sołectw, gdzie sołtysi będą rozdawać jabłka w ustalonych przez siebie godzinach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Możliwość zapewnienia bezpłatnych jabłek pojawiła się podczas posiedzenia Lokalnej Grupy Rybackiej w Chocianowie, w której uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec. Dzięki informacji o możliwości pozyskania darmowych jabłek , jaką przekazał Wójt Gminy Gromadka Dariusz Pawliszczy oraz podjęciu przez Urząd Gminy i Miasta Węgliniec działań logistycznych mieszkańcy gminy otrzymają darmowe jabłka.

Źródło: UGiM Węgliniec

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.