Sukces naszej młodzieży

0

W dniu 24 marca 2015 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Konkurs służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczestnicy rozwiązywali specjalnie przygotowane testy pisemne a najlepsi uczestniczyli w finale ustnym odpowiadając na zadawane pytania bezpośrednio przez komisję pod przewodnictwem st.kpt. Huberta Jarosza. Bardzo duży sukces odnieśli reprezentanci naszej gminy.

Kolejność zajętych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowe)

  • 1. Maksymilian Drgas – SP w Ruszowie    
  • 2. Michał Kaczmarczyk – SP w Trójcy
  • 3. Piotr Ogórek     – SP w Ruszowie

II grupa wiekowa (gimnazja)

  • 1. Karolina Nieścior – Gimnazjum w Jerzmankach
  • 2. Adrian Wałęga – Gimnazjum w Węglińcu
  • 3. Martyna Majocha – Gimnazjum w Jerzmankach  

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

  • 1. Michał Daniluk – ZSZ w Bogatyni
  • 2. Przemysław Piątka – ZSZiL  w Zgorzelcu
  • 3. Konrad Kasiński – ZSZiL  w Zgorzelcu  

Organizatorem eliminacji szkolnych była jednostka OSP Ruszów przy współpracy z Zespołem Szkół w Ruszowie i Węglińcu a powiatowych Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i Komenda Powiatowa PSP w Zgorzelcu a patronat honorowy objął Starosta Zgorzelecki.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentowali nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich które to odbędą się w Nowej Rudzie.

Dodatkowo członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ruszowie z uwagi na miejsce nauki i zamieszkania uczestniczyli w eliminacjach powiatowych OTWP w KP PSP w Żaganiu gdzie Miłosz Mesjasz zwyciężył w kategorii SP a Piotr Badowski zajął 5 miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Szczególne podziękowania należą się mł.asp. Rafałowi Mesjaszowi z OSP Ruszów za bardzo dobre przygotowanie młodzieży do udziału w konkursie.

 

Share.

About Author