Udekoruj stół z fantazją

0

Święta, przyjęcie lub romantyczna kolacja, co łączy te wszystkie okazje? Stół. Jest on główną gwiazdą podczas rodzinnych spotkań, proszonych obiadów, czy wigilijnej kolacji. Warto go pięknie nakryć i udekorować, aby sprawić przyjemność swoim gościom, zaznaczyć podniosłość chwili i stworzyć miłą atmosferę.

Wbrew pozorom udekorowanie stołu nie jest wcale takim trudnym przedsięwzięciem, wystarczy tylko odrobinę chęci i fantazji. Każdy z nas posiada w domu coś, czym może udekorować stół, w zależności od okazji.

Piękna porcelana

„W dawnych czasach porcelana przeznaczona była tylko dla wybranych. Był to iście cesarski podarunek. Na szczęście obecnie dostępna jest dla wszystkich i z powodzeniem może być przepiękną ozdobą naszego domu.” (cytat: http://witeks.pl/porcelana ). Porcelana jest nieocenioną ozdobą każdego stołu. Ustawiona na odpowiednio dobranym obrusie, stanowi niepowtarzalny element dekoracyjny każdego przyjęcia. Dlatego warto mieć w swoim domu zestaw porcelany na specjalne okazje.

Nastrój świec

Nie ma chyba nic lepszego do dekoracji stołu niż różnego rodzaju świece. Możemy wykorzystać tradycyjną opcję długich, białych świec i wysokich świeczników lub zgoła inną, bardziej nowoczesną. Obecnie dostępne są przeróżnego rodzaju, koloru i kształtu świeczniki. Same świece także możemy zakupić o różnych kształtach i kolorach. Ustawione na stole stworzą niepowtarzalny klimat i zapewnią delikatne, ciepłe oświetlenie.

Kwiaty

Idealne do dekoracji stołu są kwiaty. Ich wygląd i zapach zawsze poprawia ludziom humor. Możemy tradycyjnie wstawić je do wazony lub wykonać z nich kompozycję na przykład w wiklinowym koszu. Bardzo ładnie wyglądać będą same główki kwiatów pływające po wodzie w przeźroczystej misie w towarzystwie płonących świec. Możemy także rozrzucić kwiaty po całym stole, oczywiście w formie kontrolowanego nieładu.

Serwetki

Serwetki dają nam nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o dekoracje. Poczynając od całej gamy kolorów i wzorów, a kończąc na kształtach. Z serwetek możemy układać przeróżne kształty, sposobów na składanie serwet jest bardzo dużo. Jeśli nie posiadamy takiej umiejętności z pomocą przyjdzie nam Internet. Żaden elegancki stół nie obejdzie się bez odpowiednich serwetek.

Korale, kokardy i inne drobiazgi

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jakich rzeczy możemy użyć do przystrojenia stołu. Mogą to być na przykład kolorowe korale, kryształki i różnego rodzaju kokardy. Dość popularne są też małe, kolorowe piórka, które zakupimy na przykład w kwiaciarniach. Jesienią do dekoracji stołu możemy użyć kolorowych liści, żołędzi czy kasztanów. Super ozdobą może być nawet kolorowa sól do kąpieli. Jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja.

Święta

Fantastyczną okazja do dekoracji stołu są święta. Z okazji Bożego narodzenia stół możemy udekorować gałązkami świerku, bombkami, łańcuchami. Możemy ustawiać na stole figurki aniołków lub gipsowe imitacje płatków śniegu. Możemy stworzyć również przepiękne stroiki, przyozdobione świecami.

Share.

About Author