Dofinansowanie działań promujących czytelnictwo

0
Towarzystwo Miłośników Czerwonej Wody znalazło się na liście wnioskodawców, którzy otrzymali dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15 400,00 zł w ramach Programu Promocja Literatury i Czytelnictwa – priorytet 4 Partnerstwo Publiczno-Społeczne.

Projekt „Moda na czytanie – promocja literatury i czytelnictwa” będzie realizowany w partnerstwie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Węgliniec w dniach od 16 lutego do 29 grudnia 2015 r. i zakłada cykl spotkań i wydarzeń przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych mających na celu promocję literatury, czytelnictwa, zwiększenie roli biblioteki w społeczności lokalnej. Realizacja zadania przyczyni się do ugruntowania pozycji biblioteki jako ośrodka o skutecznym oddziaływaniu kreatywnym, zdolnego do inicjowania działań o charakterze artystycznym, podnoszących kompetencje intelektualne mieszkańców umiejącego aktywnie współpracować z lokalnymi partnerami.
W ramach działań projektowych zaplanowano spotkania autorskie, warsztaty dla uczniów i przedszkolaków z Barbarą Ciwoniuk, Romanem Pankiewiczem, Pawłem Beręsewiczem. Gościć będziemy również celebrytów – podróżników i autorki literatury kobiecej. W każdej z naszych bibliotek zorganizowane zostaną warsztaty literackie pod hasłem „Czytam i tworzę”.
Informacje o planowanych wydarzeniach pojawiać się będą na stronie www.mgokwegliniec.pl i na portalu społecznościowym (Facebook) Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Towarzystwa Miłośników Czerwonej Wody.

Izabela Uśpieńska-Domagała
Share.

About Author