Przedsiębiorco! Wybierz pewne rozwiązanie i uniknij kłopotów

0

Wielu przedsiębiorców z naszego kraju nawiązało kontakty biznesowe z kontrahentami z innych państw. Międzynarodowa współpraca wiąże się jednak z potrzebą zorganizowania terminowego, rzetelnego transportu. Niestety znalezienie odpowiedniej firmy nie jest proste. Jak wybrać rzetelną spedycję i nie martwić się o dostawę towaru?

Współpracuj z profesjonalistami

Działalność w handlu międzynarodowym nie jest sprawą prostą. Wymaga od polskich firm sporego doświadczenia w transporcie wytwarzanych towarów. Fachowo wykonane wyroby mogą stracić na wartości, gdy transport dotrze uszkodzony lub z opóźnieniem. Dlatego tak ważną kwestią jest dobór do współpracy odpowiedniej firmy spedycyjnej. Niestety jest to dylemat wielu polskich przedsiębiorstw. Zanim zdecydujemy się na złożenie zlecenia warto poznać kilka cennych wskazówek, którymi powinniśmy kierować się wybierając odpowiednią spedycję. Już na wstępie powinniśmy podkreślić, że dostawa towaru nie jest procesem prostym. Wiąże się z obsługą ładunku na wielu etapach. Zaczynając od znalezienia przewoźnika, poprzez wybranie odpowiedniego środka transportu, sporządzenie dokumentacji, a na odprawie celnej i dostawie towaru kończąc. Sprawa dostawy towaru to gwarancja biznesowego sukcesu. Dlatego warto powierzyć swoje produkty tylko doświadczonym firmom spedycyjnym. Współpraca z fachowcami uchroni nas przed niedotrzymaniem terminowości i dodatkowymi kosztami z tytułu kar umownych. (źródło: http://www.hussar-gruppa.com/ )

Działać samemu czy z firmą spedycyjną?

Wiele firm działa w sferze transportu na własną rękę chcąc zaoszczędzić trochę środków finansowych na współpracy ze spedycją. Warto jednak zadać sobie pytanie czy te pozorne oszczędności są warte naszych nerwów podczas każdego załadunku i późniejszej dostawy? Ogromną zaletą firm spedycyjnych jest znajomość rynku, a co za tym idzie umiejętność doboru odpowiedniej trasy i środka transportu. Ponadto współpracując z dobrym spedytorem możemy liczyć na wynegocjowanie lepszych stawek cenowych u przewoźników. Dlatego działając samemu często osiągamy jedynie pozorne oszczędności.

Jak wybrać zaufaną firmę spedycyjną?

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na doświadczenie, które ma ogromny wpływ na znajomość rynku. Kolejnym ważnym elementem jest dotrzymywanie terminów zleceń. W transporcie towarów jest to kwestia najważniejsza, więc powinniśmy położyć na to spory nacisk. Warto przed nawiązaniem współpracy rozeznać się w opiniach innych kontrahentów. Pozytywne wrażenie innych firm to dobry dla nas znak i mniejsze ryzyko pojawienia się problemów. Zwróćmy też na ofertę wybranej firmy. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kompleksowych usług. Wybierajmy firmy spedycyjne posiadające doświadczenie zarówno w transporcie kolejowym, morskim, drogowym, jak i lotniczym. Im większe doświadczenie tym znalezienie odpowiedniej formy dostawy dla naszych produktów będzie łatwiejsze. Decyzję o doborze kontrahenta podejmujmy z głową. Na rynku roi się od nierzetelnych firm, nie warto marnować czasu na taką współpracę.

Share.

About Author