XXV lat Samorządu Gminy Węgliniec

0
W dniu 27 maja 2015 r. odbyły się uroczyste obchody jubileuszu XXV- lecia Samorządu Gminy Węgliniec. Uroczystość odbyła się w Hali Sportowej im. T. Hopfera w kompleksie Zespołu Szkół w Węglińcu. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście.
Obchody rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego ze Zgorzelca, pochodzący z terenu naszej gminy (uczący się w klasach: akordeonu i gitary) wykonali koncert muzyczny. Występ muzyczny wprowadził gości w podniosły charakter uroczystości. Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Węglińca przywitali zaproszonych gości.
Wśród zaproszonych gości byli m.in.: burmistrzowie, radni i dyrektorzy jednostek organizacyjnych, sołtysi ubiegłego ćwierćwiecza oraz przedstawiciel Starostwa Zgorzeleckiego, księża, delegacje zagranicznych samorządów z Norwegii (Gmina Ha), Niemiec (Gmina Kodersdorf) i Czech (Hodkovice n/Mohelku), kombatanci, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie przez Burmistrza rysu historycznego 25 lat samorządu Gminy Węgliniec.
Burmistrz wspomniał o tym jak wiele się zmieniło przez okres ostatnich lat we wspólnocie samorządowej. W swym wystąpieniu nawiązał również do osiągnięć i dokonań gminy na przestrzeni ostatnich 25 lat. Następnym etapem uroczystości była szczegółowa prezentacja wszystkich osób tworzących i pracujących na rzecz samorządu Gminy Węgliniec przez cały okres 25 lat.
Minutą ciszy uczczono tych samorządowców, którzy odeszli od nas. W trakcie przerwy udostępniony był słodki poczęstunek dla gości. Można było również obejrzeć wystawy fotograficzne wszystkich miejscowości gminy, wystawy pamiątkowych eksponatów i obwieszczeń dotyczących siedmiu kadencji Rady Miejskiej Węglińca oraz pobrać materiały promocyjne gminy. Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe przypinki i książki wydane z okazji XXV lat Samorządu Gminy Węgliniec.
 Po przerwie, za pomocą prezentacji multimedialnej Burmistrz przedstawił dorobek Gminy Węgliniec w ostatnim ćwierćwieczu.
Podczas uroczystości przedstawiciele zaproszonych delegacji złożyli życzenia wraz kwiatami i drobnymi upominkami na ręce Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej. Dzieci z Przedszkola Miejskiego z Węglińca zaprezentowały wiersz „Kto Ty jesteś- Polak mały”, natomiast przedstawiciele Koła Ludzi Aktywnych „Pirat” przy składaniu życzeń w imieniu mieszkańców Ruszowa odśpiewali hymn swojego koła i wręczyli tort.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 25%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Źródło: UGiM Węgliniec
Share.

About Author