Jagodowy Rajd Rowerowy

0

Zapraszamy do Ruszowa w dniu 4 lipca 2015 r. (godzina 11:30). na Jagodowy Rajd Rowerowy, który stanowi jedną z głównych atrakcji Jagodowego Lata 2015. Wiedzie on urokliwymi szlakami lasów Nadleśnictwa Ruszów. Do wyboru są trzy trasy o różnym stopniu  trudności. Udział w rajdzie to świetna zabawa dla całej rodziny. Zgłaszać się można mailowo wysyłając wiadomość na adres edekrem@gmial.com lub telefonicznie nr tel. 600 322 614 lub w biurze imprezy do godziny 11:25.

Na zakończenie rajdów dla wszystkich trzech grup będzie po torcie do podziału między uczestników. Torty upiecze Pani Ewa Kozakiewicz z Ruszowa. W rajdach może wziąć udział każdy. Na trasy łatwiejsze wybierają się nawet rodziny z małymi dziećmi.

A CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS  LEŚNEJ JAZDY?

  • Rozlewiska bobrowe, krajobraz jaki tworzyły bobry przez 20 lat od sprowadzenia pierwszej  rodziny tych gryzoni. Ciekawe rośliny bagienne, piękne skupiska kosaćców żółtych, koło drewnianego mostu rosną poziomki.
  • kamień Wilhelma II upamiętniający upolowanie w 1897 r. przez cesarza pierwszego głuszca
  • kolorowe jeziorka ( niebieskie, zielone i czerwone) powstałe po wydobyciu gliny w kopalni Rychlinek. W najgłębszym z nich (południowym) żyją  ogromne karpie dochodzące do 10 kg wagi, na brzegach bogate stanowisko rosiczki i widłaków, w wodzie bytuje  pływacz zwyczajny (roślina drapieżna)
  • wzgórze Rudego Wąsa , nazwa niemiecka Konig Berg). Stała tu wież p. poż. z której roztaczał się piękny widok na okolice.
  • ławki- tu można odpocząć i nazbierać jagód do słoiczka
TRASY (opis opracował Marek Śledziona)

REGULAMINY I DOKUMENTACJA  TUTAJ 

GRUPA I: Mapa w LINKU NR 1
=>TRASA  SPACEROWA 10 km
– Start Dom Kultury w Ruszowie-teren kolejowy- ul. Szklana – stadion – wjazd do lasu- rozlewisko żeremie bobrowe- w lewo w kierunku „Alei Zakochanych” ,przejazd przez drogę Ruszów Gozdnica-podjazd koło do lasu – zjazd skręt w prawo koło ławki – stadnina u Jasinka – w prawo drogą asfaltowa do Kościelnej Wsi przed przejazdem wjazd na drogę szutrową dalej ścieżka do ulicy Batorego i do mety przy Domu Kultury

GRUPA II:Mapa w LINKU NR 2
=>TRASA TURYSTYCZNA- 20 km
– Start Dom Kultury w Ruszowie-teren kolejowy- ul. Szklana – stadion – wjazd do lasu- rozlewisko żeremie Bobrowe- prosto w kierunku Polany – w Polanie prd drugi budynkiem skręcamy w prawo i dalej w prawo w stronę „alei zakochanych” przejazd przez drogę Ruszów Gozdnica-podjazd koło do lasu – zjazd prosto koło ławki – dalej w prawo – kamień Wilhelma II – potem w prawo do drogi w kierunku Rychlinka i przed pierwszym gospodarstwem skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku niebieskich stawów – punkt kontrolny kolorowe  stawy – dalej podjazd i w prawo następnie w prawo podjazd i stamtąd szczytem do „Rudego Wąsa” – w prawo ostrym zjazdem następnie w prawo – stadnina u Jasinka – w prawo drogą asfaltowa do Kościelnej Wsi przed przejazdem wjazd na drogę szutrową dalej ścieżką do ulicy Batorego i do mety przy Domu Kultury

GRUPA III:Mapa w LINKU NR 3
=>TRASA EKSTREMALNA– 30 km
– Start Dom Kultury w Ruszowie-teren kolejowy- ul. Szklana – Stadion – wjazd do Lasu- rozlewisko żeremie Bobrowe- prosto w kierunku Polany – w Polanie prd drugi budynkiem skręcamy w prawo i dalej w prawo w stronę „Alei zakochanych” przejazd przez drogę Ruszów- Gozdnica-podjazd koło do lasu – zjazd prosto koło ławki – dalej w prawo – kamień Wilhelma II – potem w prawo do drogi w kierunku Rychlinka i przed pierwszym gospodarstwem skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku niebieskich stawów – punkt kontrolny niebieskie stawy – dalej podjazd i w prawo następnie w prawo podjazd i stamtąd szczytem do „Rudego Wąsa” – w prawo ostrym zjazdem następnie w prawo w kierunku stadniny u Jasinka, ale na rozwidleniu jedziemy w prawo – przy pryzmie ziemi skręcamy w lewo i podjeżdżamy pod górkę w nagrodę otrzymujemy zjazd i dalej jedziemy w kierunku Kościelnej Wsi jednak wracamy pod podjazd i zjeżdżamy ponownie do kamienia Wilhelma II,  powtarzamy trasę do Jasinka – w prawo drogą asfaltowa do Kościelnej Wsi przed przejazdem wjazd na drogę szutrową dalej ścieżka do ulicy Batorego i do mety przy Domu Kultury.

Źródło: Wędrowiec Ruszowski

Share.

About Author