Nietypowy tydzień w WCK

0

W dniach 29.06-3.07 w Węglinieckim Centrum Kultury gościliśmy trzy studentki z krajów egzotycznych. Miriam z Egiptu, Warelee z Tajlandii i Niloofar z Iranu prowadziły zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Dziewczęta przyjechały do nas w ramach studenckiego projektu AISEC. Podczas codziennych spotkań mogliśmy poznać kulturę i obyczaje krajów, z których pochodzą, nauczyć się najbardziej popularnych gier zespołowych, spróbować regionalnych potraw, czy też po prostu-spędzić wspólnie czas na rozmowie i zabawie. Spotkania te, oprócz formy rozrywkowej, miały również formę dydaktyczną, gdyż porozumiewaliśmy się tylko po angielsku, co sprzyjało nauce języka.

Tydzień niestety minął bardzo szybko i przyszedł czas pożegnań. Dzieci i wolontariusze z WCK przygotowali dla studentek upominki i prezentację zawierającą zdjęcia i wspomnienia z ich pobytu u nas. Następnie ogromną grupą odprowadziliśmy Miriam, Ware i Niloo na pociąg do Wrocławia. Nie obyło się bez łez, mamy jednak nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś spotkać.

Gorące podziękowania dla osób, które wspomogły Ośrodek Kultury, by pobyt młodych studentek był nie tylko atrakcyjny, ale  i edukacyjny. Byli to: Tomasz Garbarczyk, Marek Wawrzynek, Waldemar Błauciak, Beata Bogacz, Mateusz Maćków, Kinga Fraś.

Źródło: MGOK Wegliniec

Share.

About Author