Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym

1

Celem zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego na drogach gminnych, oznakowano miejsca najbardziej niebezpieczne:

  • w  Węglińcu na  ulicy Partyzantów w okolicy Zespołu Szkół ustawiono znaki zakazu zatrzymywania się po obu stronach drogi, obowiązujące w określonych godzinach w okresie nauki szkolnej (za wyjątkiem autobusów szkolnych) – ułatwi to autobusom szkolnym wykonywanie manewrów i zapewni bezpieczeństwo dojeżdżającym uczniom.
  • na ul. Partyzantów ustawiono także znak informujący o zwężeniu jezdni
  • przed skrzyżowaniem z ul. Skrajną ustawiono znak ograniczenia prędkości do 20 km/h, ponieważ przy większej prędkości kierowca nie można wyrobić zakrętu i wjeżdża  na przeciwległy pas ruchu uczestnika jadącego ul. Skrajną.
  •  w Czerwonej Wodzie na ul. Kolejowej po przeciwnej stronie parkingu przy Szkole Podstawowej ustawiono znaki zakazu zatrzymywania się, ponieważ jest to ulica wąska i przy wycofywaniu samochodu z parkingu często dochodziło do uszkodzeń samochodów parkujących po przeciwnej stronie drogi.
  • po utwardzeniu ul. 5 Grudnia oznakowano skrzyżowania  z tą drogą.
  • na skrzyżowaniach dróg o bardzo słabej widoczności tj. ul. Kościuszki i ul. Kolejowej w Czerwonej Wodzie zamontowano sferyczne lustra drogowe, które poprawią widoczność i zapewnią większe bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego.
zakaz_zatrzymywania_sie_ul__Partyzantow[1]

Partyzantów w Węglińcu

zakaz_zatrzymywania_sie[1]

ul. Partyzantów w Węglińcu

ograniczenie_predkosci[1]

ul. Partyzantów w Węglińcu przed skrzyżowaniem z ul. Skrajną

prawostronne_zwezenie_drogi[1]

ul. Partyzantów w Węglińcu

lustro_drogowe_ul__Kosciuszki[1]

ul. Kościuszki w Czerwonej Wodzie

lustro_drogowe_ul__Kolejowa[1]

ul. Kolejowa w Czerwonej Wodzie

ul__5_Grudnia[1]

ul. 5 Grudnia w Czerwonej Wodzie

ustap_pierwszenstwa[1]

ul. 5 Grudnia w Czerwonej Wodzie

Źródło: UGiM Węgliniec

Share.

About Author