Nowoczesna strona internetowa – o czym należy pamiętać?

0

Technologie w branży IT nieustannie się zmieniają. Jeśli chcemy zadbać o rozwój naszej firmy, musimy nadążać za wszystkimi nowinkami. Pamiętajmy o zoptymalizowaniu strony internetowej, dzięki której klienci odnajdą nas w sieci.

Dostosuj stronę do smartfona

Większość z nas nie może się obyć bez telefonu komórkowego wyposażonego w dostęp do Internetu. Zwróćmy uwagę na to, że klienci mogą chcieć przeglądać firmową stronę internetową z poziomu urządzenia mobilnego. Zapewnijmy im nieskrępowany dostęp do witryny, niezależnie od tego, co wykorzystują do jej przeglądania i gdzie akurat się znajdują. Dostosowanie aktualnej witryny do potrzeb smartfonów i tabletów jest niesamowicie istotne i nie możemy o tym zapominać, traktując urządzenia mobilne po macoszemu. Warto także pomyśleć o stworzeniu specjalnej aplikacji, która ułatwi dostęp do treści zamieszczanych na stronie. Dzięki temu klient nie będzie musiał za każdym razem odpalać przeglądarki i wpisywać naszego adresu – wystarczy, że jednym ruchem kliknie w ikonę aplikacji. Pamiętajmy również, że taki program do zainstalowania na smartfonie może generować przychód dla firmy – dzięki umieszczeniu reklam. Taka inwestycja może się szybko zwrócić, kiedy odbiorcy zaczną klikać w interesujące ich bannery.

Zaufaj specjalistom

Stworzenie mobilnej aplikacji czy dostosowanie strony do potrzeb telefonu komórkowego nie jest jednak zadaniem prostym. W tym zakresie trzeba postawić na programistę, który specjalizuje się w tworzeniu takich rozwiązań. Po przeanalizowaniu naszej aktualnej witryny oraz zbadaniu potrzeb, może zaproponować nam stworzenie kilku wersji graficznych, dostosowanych do różnych rodzajów wyświetlaczy telefonów i tabletów. Wszystko po to, żeby wyprzedzić oczekiwania klientów, dostarczyć im wygodnych narzędzi ułatwiających kontakt z firmą. Nie bez znaczenia okazują się również zabiegi pozycjonujące witrynę w sieci, ale o to zadba inny fachowiec – specjalista SEO. Zamiast jednak zatrudniać pojedyncze osoby, warto nawiązać współpracę z podmiotem dostarczającym kompleksowe rozwiązania IT dla firm. Pracujące tam osoby z łatwością stworzą dla nas nie tylko porządną stronę internetową, ale zadbają również o jednolitą grafikę, która wyróżni nas w sieci. Ważnym elementem jest także zbieranie informacji o ruchu na stronie, analizowanie ścieżki, jaką poruszają się klienci i wyciąganie wniosków z tych danych. Zatrudnienie specjalistów, którzy za nas prześledzą wszystkie zachowania odbiorców na pewno zaowocuje znakomitymi wynikami. (źródło: http://combeenut.pl/)

Share.

About Author