Porucznik Borewicz w Węglinieckiej Bibliotece

0

13 października o godz. 17:00 mieszkańcy Gminy Węgliniec mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z p. Bronisławem Cieślakiem-aktorem, politykiem-znanym młodzieży jako komisarz Malanowski, natomiast tym nieco starszym. jako porucznik Borewicz z serialu „07 zgłoś się”. 

Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Węglińcu, a aktorowi towarzyszyli p. Piotr K. Piotrowski-autor książki o kulisach serialu „07 zgłasza się”, a także p. Dariusz Rekosz, który owe spotkanie poprowadził. Serialowy Borewicz bardzo ciekawie i barwnie, nierzadko z ogromnym poczuciem humoru opowiadał o swojej pracy na planie, czy też anegdotach z tym związanych.

Z racji tego, że bohater spotkania obchodził kilka dni wcześniej 72 urodziny, organizatorzy sprawili jubilatowi, jak i wszystkim przybyłym, słodką niespodziankę-tort w kształcie poloneza MO. Natomiast dla nas -organizatorów-ogromną niespodzianką była dość duża frekwencja. Cytując jedną z uczestniczek spotkania: „węgliniecka społeczność powoli uczy się korzystać z dóbr kultury”.

Spotkanie było częścią realizowanego projektu Moda na czytanie promocja literatury i czytelnictwa  dofinansowanego w ramach Programu Promocja Literatury i Czytelnictwa – priorytet 4 Partnerstwo Publiczno- Społeczne.

Źródło: MGOK Węgliniec

Share.

About Author