Kolejny sukces Roberta

0

Fundacja Aktywności Fizycznej i Zdrowia „Sport Support” w partnerstwie z Fundacją Coca-Cola w Atlancie zrealizowała właśnie 4. edycję programu grantowego Lider Animator-Obudź Swoje Ciało, skierowanego do lokalnych animatorów sportu.

Po raz drugi wśród nich znalazły się dokonania sportowe na arenach lokalnych Roberta Grzelakowskiego oraz projekt „Integracja poprzez sport”, którego sztandarową imprezą są „Biegi przełajowe i marsze nordic walking dla każdego” oraz mniejsze eventy skierowane do dzieci i młodzieży. Tym samym przyznano wyróżnienie i grant finansowy o wartości 4000 zł., który był jedyną najwyższą wartością wśród osób wyróżnionych w Polsce.

W programie udział brali nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy sportu, trenerzy z klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkółek oraz każdy,  kto prowadzi i organizuje zajęcia sportowe. Nieważna jest dyscyplina, ważny jest zapał  i pomysłowość. Najlepsze projekty zostały wsparte grantami finansowymi o wartości od  5 000 zł do 15 000 zł. oraz  wyróżnienia w różnych kwotach. Razem nagrodzono 30 projektów i sylwetek z całej Polski zaangażowanych w swoje realizacje na blisko 600 zgłoszonych w tegorocznej edycji.

Lider Animator-Obudź Swoje Ciało skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego i instytucji oświatowych, ale przede wszystkim do lokalnych animatorów, osób systematycznie wyróżniających się w pracy na podłożu sportowym i rekreacyjnym, organizujących różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne, programy szkolne i imprezy sportowe oparte na aktywności fizycznej. Program nagradza najciekawsze projekty, które mają na celu zachęcać lokalne społeczności do aktywnego życia. Partnerem programu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Autorzy najlepszych, wyłonionych przez jury programu, projektów zaproszeni zostali do  Akademii Lidera (Rulewo/k Grudziądza), gdzie przez cztery dni brali udział w specjalnie dla nich przygotowanych szkoleniach:

  • Ćwiczenia profilaktyczne – Krzysztof Guzowski, fizjoterapeuta Agnieszki Radwańskiej oraz reprezentacji Polski w tenisie ziemnym;
  • Promocja wydarzeń sportowych – Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, dziennikarka TVP, menedżer sportu;
  • Zajęcia z motoryki – Rafał Hejna, fizjoterapeuta Rehasport Clinic i reprezentacji Polski w piłce nożnej;
  • Szkolenie z komunikacji prowadził Mateusz Polit  (reżyser, choreograf, realizacje telewizyjne np.: Jak Oni śpiewają – ed. II, III i IV – choreografia programu  (TV POLSAT), Telekamery 2008 – choreografia koncertu galowego (TVP 2), Gwiazdy tańczą na lodzie – oprawa artystyczna koncertu (TVP 2), Festiwal w Opolu – Koncert Gwiazd (TVP2), Idol, III edycja – choreografia i ruch sceniczny (TV POLSAT) , Śpiewające fortepiany – przygotowanie gwiazd (TVP2).

Akademia Lidera była także ostatnim etapem weryfikacji w programie, gdzie liderzy prezentowali swój projekt i dokonania przed komisją konkursową. Akademia Lidera to wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych ludzi. To źródło pozytywnej energii i inspiracji, dzięki którym powstają niezwykłe projekty zachęcające ludzi do sportu i aktywności fizycznej w Polsce. Każdy z nich wyjechał z Akademii bogatszy o wiedzę i grant finansowy, które pomogą im osiągnąć cele, jakie w tych projektach stawiają przed sobą  (za: lider animator.pl).

Ostatnim etapem programu tegorocznej edycji jest 3. Ogólnopolski Kongres Animatorów Sportu, który odbędzie się 27 listopada w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie.

Pełna lista osób nagrodzonych pod linkiem:

http://lideranimator.pl/aktualnosci/53-Zakonczyla-sie-tegoroczna-edycja-Akademii-Lidera

Irena Droś

Share.

About Author

Dyrektor Zespołu Szkół w Ruszowie.