Spotkanie z młodym profesjonalistą

0

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Węgliniec znalazła się wśród kilkunastu  bibliotek w województwie dolnośląskim, które zakwalifikowały się do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Celem projekt jest zainteresowanie młodzieży nauką programowania i pokazanie, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło świetnej zabawy!

W ramach  programu  29 października odbyły się w naszej bibliotece warsztaty z kodowania  dla dwóch grup – uczniów klasy piątej.  Młodzi  uczestnicy spotkali się z  profesjonalistą  programu p. Krzysztofem Polasikiem, który jest znawcą nowych technologii i zawodowo zajmuje się programowaniem.

Podczas spotkania  zebrani uczyli  się podstaw programowania mając za zadanie wprawienie   w ruch robotów Finch. Robot ten z wyglądu przypomina  płaszczkę na kółkach, może poruszać się we wszystkich kierunkach, wydaje dźwięki, świeci i reaguje na światło.

Za pomocą, dostępnego   nieodpłatnie, języka  programowania Scratch,  młodzi ludzie przygotowali program sterujący robotem, a następnie z grubych książek ułożyli  labirynt, w którym odbył się wyścig Finchów. Uczniowie świetnie się przy tym bawili i udowodnili, że przy przyjemnej zabawie nauka też staje się łatwiejsza.

Zajęcia z kodowania odbywać się będą w Bibliotece Publicznej w Węglińcu. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji pod nr tel. 757712510. 

Źródło: MGOK Węgliniec

Share.

About Author