Lot z przesiadką, czyli co musisz wiedzieć przed podróżą transferową?

0

Bilety lotnicze nie zawsze gwarantują nam bezpośrednią podróż do miejsca docelowego. Czasem jedynym rozwiązaniem jest tak zwana podróż transferem, czyli przesiadka na innym lotnisku. Jak się do niej przygotować? Jak odbywa się odprawa? Co w momencie, gdy spóźnimy się na lot?

Odprawa i karty pokładowe.

Przed Tobą podróż samolotem z przesiadkami? Nie denerwuj się, tylko dobrze się do niej przygotuj. Niektóre działania, które musisz wykonać wyglądają identycznie jak w przypadku lotu bezpośredniego. Jeśli chodzi o odprawę biletowo-bagażową – odbywa się ona na takich samych zasadach. Musisz jedynie pamiętać o tym, że obsługa lotniska wyda Ci karty pokładowe na każdy lot. Pamiętaj jednak, że czasami nie jest to możliwe, więc po wylądowaniu na lotnisku, na którym będziesz przesiadał się do kolejnego samolotu, musisz udać się w celu odebrania karty pokładowej do punktu transferowego. Możesz również zgłosić się do stanowiska odpraw, który znajduje się przy wyjściu do samolotu. Obsługa wydrukuje Ci tam wówczas potrzebną kartę pokładową.

Odwołany lub opóźniony lot

Jeśli kupiłeś bilet łączony tzn. linia lotnicza, z którą będziesz podróżował umieściła na nim wszystkie szczegóły dotyczące obu Twoich lotów, to w pełni odpowiada ona za Twoją podróż. Gdyby zdarzyło się, że z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych jeden z lotów zostałby odwołany lub opóźniony uniemożliwiając Ci przesadkę – linia lotnicza jest zobowiązana znaleźć Ci wolne miejsce na następny przelot. Najczęściej obsługa będzie w takiej sytuacji czekać na Ciebie zaraz przy wyjściu z samolotu, aby jak najszybciej przeprowadzić Cię na najbliższy samolot.

Droga do prawidłowej bramki  

Zazwyczaj przesiadki odbywają się w obrębie jednego budynku. Informacje o tym znajdują się na Twoim bilecie lotniczym lub karcie pokładowej. Zwracaj uwagę na znajdujące się na lotnisku znaki informujące o kierunku, w jakim muszą podążać pasażerowie transferowi. W razie jakichkolwiek wątpliwości, udaj się do punktu „transfer desk”. Obecna tam obsługa pomoże Ci odnaleźć drogę do prawidłowej bramki. Pamiętaj, aby zawsze po wylądowaniu sprawdzić, czy nie zmieniono bramki, z której będzie miał miejsce boarding na kolejny przelot. Jeśli planujesz dotrzeć na lotnisko korzystając z własnego środka transportu, dobrze jeśli wcześniej zorientujesz się czy w niedalekiej odległości od lotniska, z którego będziesz odlatywać znajduje się bezpieczny parking. Weź pod uwagę dobowy czy też godzinowy koszt postoju oraz to, w jaki sposób odbywa się transport między tym parkingiem, a terminalem. Pozostawienie auta na parkingu okaże się rozsądnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli cenisz sobie komfort i niezależność podróżowania. (źródło: http://modlinparking.pl/)

Share.

About Author