Zapraszamy do Ruszowa, aby obejrzeć drugą część wystawy „Zmierzch PRL-u”

0

W dniach od 1 lutego do 10 lutego 2016 r. w godzinach od 900 do 1400 w ruinach Kościoła  Poewangelickiego w Ruszowie można obejrzeć druga część wystawy plenerowej „Zmierzch PRL-u”.  (Pierwszą część wystawy można obejrzeć w budynku Urzędu Gminy i Miasta Węgliniec).

Wystawa prezentuje archiwalne fotografie z Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i odzwierciedla życie w tamtych czasach. Pozwala przede wszystkim młodemu pokoleniu zapoznać się z przeszłością, a starszym przypomina jasne i ciemne strony PRL.Uczniowie Zespołu Szkół w Ruszowie obejrzeli już wystawę w dniach 28-29 stycznia 2016 r.

Organizatorem tej wystawy na terenie naszej gminy jest Pan Alfred Janicki, który wypożyczył ją z Domu Spotkań z Historią w Warszawie, a staraniem i kosztem Urzędu Gminy i Miasta Węgliniec została sprowadzona i wyeksponowana w naszej Gminie.

Wszystkich chętnych zapraszamy w godzinach od 9:00 do 14:00 do sekretariatu Zespołu Szkół w Ruszowie, by pobrać klucz do ruin i obejrzeć wystawę. ZAPRASZAMY! NAPRAWDĘ WARTO!

Share.

About Author

Dyrektor Zespołu Szkół w Ruszowie.