I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej

0

Uczeń Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Ruszowie zajął I miejsce w powiecie zgorzeleckim w Konkursie wiedzy o Armii Krajowej.

Dnia 1 marca 2016 r. r. w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej. Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Ruszowie reprezentowało dwoje uczniów, tj. z klasy III b: Natalia Fidali i Tymoteusz Jabłoński.

Uczniowie podczas konkursu musieli wykazać się nie tylko wiedzą o Armii Krajowej, jej losami po wojnie ( tragiczna historia żołnierzy wyklętych) , ale także historią II wojny światowej.

Jesteśmy dumni ,że Tymek Jabłoński zajął I miejsce, idąc w ślady ubiegłorocznych laureatów, którzy zajęli w konkursie II i III miejsce. Warto podkreślić , że dla naszych gimnazjalistów, jest to poznawanie historii, o której na lekcjach się nie mówi. Nauka historii w gimnazjum kończy się na etapie I wojnie światowej, więc uczniowie, biorąc udział w tym historycznym zmaganiu, dodatkowo uczyli się przeszłości Polski z czasów II wojny  i powojennych. Ich zainteresowanie współczesnymi losami Ojczyzny zasługuje na szczególne podkreślenie.

Urszula Zel

Share.

About Author